Wsparcie dla kierowców pojazdów ciężarowych

Wsparcie dla kierowców pojazdów ciężarowych

Nowa aplikacja FleetCarryOn firmy Trimble wspomaga kierowców wykonujących zadania poza kabiną pojazdu.

Firma Trimble przedstawiła aplikację na platformę Android, która pozwala kierowcom wykonywać swoje zadania na komputerze pokładowym CarCube poza pojazdem. Dzięki FleetCarryOn kierowcy mogą skanować kody kreskowe za pomocą urządzenia mobilnego podczas rozładunku, uzyskiwać podpisy klientów podczas odbioru i robić zdjęcia w celu zgłoszenia ewentualnych uszkodzeń. Aplikacja komunikuje się z komputerem pokładowym, aby zapewnić pracę bez przestojów.

Kierowca może w dowolnym momencie rozpocząć sesję FleetCarryOn przy pomocą ekranu na CarCube, gdzie pojawia się unikalny kod QR odnoszący się do rozpoczęcia sesji na urządzeniu z Androidem. Użytkownik musi tylko zeskanować kod QR, aby utworzyć sesję na urządzeniu mobilnym np. smartfonie. Jeśli rozpocznie pracę od ścieżki pytań, wówczas zobaczy na urządzeniu mobilnym te same pytania dotyczące raportów, w tym odpowiedzi, które już wprowadził za pośrednictwem CarCube.

Rozwiązanie wspiera zmniejszenie liczby błędów w obsłudze zadań. Cała procedura raportowania dla danego zadania może być obsługiwana w aplikacji po jej aktywacji na urządzeniu mobilnym. Gdy kierowca rozpocznie jazdę, sesja FleetCarryOn jest automatycznie zamykana, aby uniemożliwić mu korzystanie z aplikacji mobilnej podczas jazdy, co zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Kierowca może również ręcznie zamknąć sesję FleetCarryOn w kabinie za pomocą komputera CarCube. Wszystkie zadania przetworzone za pomocą aplikacji są równolegle zatwierdzane w komputerze pokładowym. Przechwycone dane, zdjęcia i dokumenty zostają następnie automatycznie wysyłane do aplikacji biurowych Trimble FleetWorks i FleetCockpit, co pomaga unikać pomijania zadań.

Aplikację można pobrać ze Sklepu Google Play jak również automatycznie ją aktualizować. Interfejs użytkownika jest identyczny z interfejsem aplikacji mobilnej FleetXPS dostarczanym przez Trimble, która integruje podwykonawców w działaniach związanych z zarządzaniem flotą.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy