Wzrost przychodów Grupy ID Logistics

Wzrost przychodów Grupy ID Logistics

Grupa ID Logistics, międzynarodowy lider logistyki kontraktowej, podsumowała swoją działalność w pierwszym półroczu 2015 roku. Firma odnotowała wzrost przychodów i wzmocniła pozycję na światowym rynku usług logistycznych, szczególnie w zakresie obsługi klientów z branży e-commerce, retail i FMCG.

W pierwszym półroczu 2015 roku skonsolidowane przychody Grupy ID Logistics wyniosły 442,1 mln EUR, co oznacza wzrost o 6,4 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2014 roku. Aż o 55 proc. wzrósł skonsolidowany dochód netto i wyniósł 6,5 mln EUR. To w głównej mierze wynik kontroli kosztów i redukcji jednorazowych wydatków wykazanych w 2014 roku.

 

Na ten wynik największy wpływ miała działalność Grupy ID Logistics w Republice Południowej Afryki, gdzie uruchomienie dwóch regionalnych magazynów zakończyło budowę krajowej sieci dystrybucji produktów świeżych. Duży wzrost odnotowany został także w Holandii, na co wpływ miało podpisanie umowy i rozpoczęcie współpracy z firmą Fujifilm.

 

W pierwszym półroczu Grupa ID Logistics podpisała kolejne umowy z klientami, które będą miały strategiczne znaczenie dla jej dalszego rozwoju. Firma wzmocniła swoją pozycję na rynku e-commerce. Do grona klientów, obsugiwanych w tym obszarze, dołączyły Conforama, Saint Gobain Distribution, Chloe oraz, w ostatnim czasie, IKEA. W Niemczech od 2016 roku ID Logistics będzie zarządzać procesami logistycznymi w budowanym obecnie magazynie e-commerce IKEA w Dortmundzie o powierzchni 46 tys. m². Grupa ID Logistics rozszerzyła też zakres współpracy z klientami z branży retail i FMCG. Należy do nich m.in. Grupa Auchan. We Francji, w ramach reorganizacji przepływów logistycznych i scentralizowania obsługi artykułów tekstylnych, ID Logistics będzie zarządzać magazynem Auchan w Brebieres o powierzchni 48 tys.m².Natomiast w Polsce firma uruchomiła nowe centrum dystrybucyjne Auchan w Mszczonowie o powierzchni 44 tys.m². ID Logistics będzie także zarządzać podparyskim magazynem Panzani, międzynarodowego producenta żywności. Z kolei w Indonezji firma Danone Early Life Nutrition, rozszerzając współpracę w ramach segmentu wczesnego żywienia, zleciła ID Logistics zarządzanie centrum produkcyjnym Sari Husada.

 

W pierwszym półroczu Grupa ID Logistics rozszerzyła swoją ofertę o branżę farmaceutyczną, co zapoczątkowało podpisanie umowy z grupą Pierre Fabre. ID Logistics będzie zarządzać magazynem działu dermokosmetyków Pierre Fabre o powierzchni 40 tys.m² na południu Francji.

Poleć ten artykuł:

Polecamy