XPO Logistics i Nestlé przedstawiają brytyjski cyfrowy magazyn dystrybucyjny przyszłości

XPO Logistics i Nestlé przedstawiają brytyjski cyfrowy magazyn dystrybucyjny przyszłości

XPO Logistics, wiodący globalny dostawca rozwiązań transportowych i logistycznych, oraz Nestlé, największa na świecie firma zajmująca się żywnością i napojami, ogłosiły dzisiaj, że ich flagowe centrum dystrybucyjne i centrum technologiczne w Wielkiej Brytanii zakończyło ostatni etap do otwarcia i pełnej działalności. XPO i Nestlé rozpoczęły współpracę przy projektowaniu i budowie Cyfrowego Magazynu Dystrybucyjnego przyszłości w 2018 roku, wraz z partnerem technologicznym Swisslog Logistics Automation. 


Obiekt o powierzchni 638 000 stóp kwadratowych w Segro East Midlands Gateway w Leicestershire obejmuje zaawansowane rozwiązania dostosowane przez Swisslog i zintegrowane z cyfrowym ekosystemem magazynów XPO. Operacje wykorzystują zaawansowaną robotykę, zautomatyzowane systemy sortowania i inteligentną analitykę XPO, aby zapewnić szybką i wydajną dystrybucję produktów Nestlé, w tym KitKat, Maggi i Nescafé. 

XPO przygotowuje cyfrowy magazyn od połowy 2020 r., Korzystając ze swojego globalnego doświadczenia z COVID-19 i rozbudowanych protokołów bezpieczeństwa w celu ochrony pracowników. Procesy są zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższą przepustowość dowolnego magazynu w globalnej sieci Nestlé. Będzie obsługiwał towary produkowane w 11 fabrykach Nestlé w Wielkiej Brytanii, obok towarów importowanych z kilku rynków na całym świecie. 

Oprócz dostarczania dużej ilości produktów detalicznych związanych z produktami spożywczymi, nabiałami, odżywianiem, napojami i słodyczami Nestlé, witryna zarządza również realizacją e-commerce dla marki Nespresso, rozwiązaniem detalicznym dla sklepów Nespresso Boutique oraz wartością dodaną współpakowanie szerokiej gamy produktów spożywczych Nestlé. 

Zrównoważony rozwój był kluczową kwestią przy projektowaniu i lokalizacji budynku. Zakład znajduje się na krańcowym punkcie linii kolejowej, a Nestlé będzie wysyłać eksport i dostawy koleją do obszaru Londynu. Instalacja ciekłego azotu w tym miejscu umożliwia Nestlé obsługę energooszczędnych ciężarówek na gaz zamiast oleju napędowego. 

Andrew Shaw, dyrektor łańcucha dostaw Nestlé UK and Ireland, powiedział: – Chciałbym bardzo podziękować wielu ludziom w Nestlé i XPO, którzy tak ciężko pracowali, aby urzeczywistnić naszą wizję w tym wspaniałym obiekcie. Cyfrowy magazyn dystrybucyjny jest ważnym krokiem naprzód dla naszej firmy i naszych klientów. Możemy teraz być szybsi, bardziej elastyczni i bardziej elastyczni w dostarczaniu naszych produktów w każdych warunkach, a także możemy zapewnić naszym klientom indywidualną obsługę na miarę. 

Shaw dodał: – To naprawdę cyfrowy magazyn przyszłości, z zaawansowaną technologią, która zapewni Nestlé elastyczność w spełnianiu wymagań klientów i konsumentów przez wiele lat.     

Centrum dystrybucyjne wprowadza innowacji, działa również jako inkubator do testowania nowych sposobów zaspokajania potrzeb logistycznych. XPO przeprowadzi rzeczywiste testy operacyjne obiecujących technologii i zaprezentuje klientom innowacje. Obiekt został zaprojektowany jako przestrzeń dla wielu użytkowników, dostosowana do potrzeb różnych operacji logistycznych. 

– Cieszymy się, że możemy oficjalnie uruchomić ten przełomowy obiekt” – powiedział Malcolm Wilson, dyrektor generalny XPO – Europa. „Nestlé i Swisslog są zaufanymi partnerami strategicznymi XPO i wierzą, podobnie jak my, że najlepszym sposobem na osiągnięcie doskonałości w teraźniejszości jest skupienie się na przyszłości. Przesuwamy granice myślenia o łańcuchu dostaw i zakłócanie branży w jak najbardziej pozytywnym sensie. 

Nowe centrum dystrybucyjne znajduje się w Sergo East Midlands Gateway Logistics Park, tak aby skorzystać z bezpośredniego dostępu do autostrady M1 i lotniska East Midlands, a także terminalu kolejowego na miejscu, który łączy się z głównymi portami Wielkiej Brytanii w Southampton, Felixstowe i London Gateway i Channel Tunnel. 

Poleć ten artykuł:

Polecamy