Yusen Logistics bierze całość 7R Park Wrocław West I

Yusen Logistics bierze całość 7R Park Wrocław West I

7R, deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości magazynów wynajął w całości 7R Park Wrocław West II. Najemcą została firma Yusen Logistics. Zajmie w nim blisko 43 tys. mkw. To jedna z największych umów najmu w tym roku.

7R Park Wrocław West II to ekologiczna, niskoemisyjna inwestycja 7R realizowana zgodnie z nową strategią dekarbonizacji dewelopera. Cały park wynajęła firma Yusen Logistics, oferująca kompleksową działalność agencji celnej, szeroki zakres usług logistycznych, spedycyjnych jak również usługi w dynamiczne rozwijającej się branży e- commerce. Zajmie w nim blisko 42 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz ponad 1 tys. mkw. biurowej. W transakcji od strony prawnej 7R doradzała kancelaria DLP Duch, Lisicki & Partners. Z kolei firmie Yusen doradzała firma JLL.

– Szukaliśmy przestrzeni magazynowej na najwyższym poziomie. Szczególnie istotne są dla nas rozwiązania ekologiczne, które pozwalają zadbać o środowisko naturalne. Wśród naszych priorytetów była również strategiczna lokalizacja oraz partnerskie podejście dewelopera do współpracy. Na te potrzeby w pełni odpowiedziała firma 7R z inwestycją realizowaną w Kątach Wrocławskich – mówi Marek Więckowicz, Managing DIrector w Yusen Logistics.

– W 7R Park Wrocław West II wypracowaliśmy rozwiązania, które pozwolą na znaczące zmniejszenie operacyjnej emisji CO2 budynku. To projekt budowany z myślą o przyszłości, położony w doskonałej lokalizacji podkreśla Magdalena Kostjan Regional Leasing Director w 7R.

7R Park Wrocław West II to inwestycja realizowana w duchu zrównoważonego rozwoju. Projekt powstaje w Kątach Wrocławskich w doskonałej lokalizacji: magazyn zapewnia bezpośrednie połączenie z autostradą A4 (Węzeł Kąty Wrocławskie). Generalnym wykonawcą jest Kajima Poland, zapewniająca najwyższą jakość w zarządzaniu budową, przykładająca dużą wagę do ochrony środowiska naturalnego. Planowane zakończenie budowy przewidziano na drugi kwartał 2024.

Zastosowane w 7R Park Wrocław West II proekologiczne rozwiązania zapewnią oszczędność energii i obniżą koszty użytkowania. Operacyjna emisja CO2 będzie o ponad. 50 proc. niższa w stosunku do budynków wybudowanych zgodnie z warunkami technicznymi wynikającymi z przepisów prawa budowalnego.

Wśród zastosowanych rozwiązań technicznych znalazły się: wysokowydajne oświetlenie LED, podniesiona szczelność powietrzna budynku, poprawiona specyfikacja systemów grzewczo-wentylacyjnych wyposażonych w systemy odzysku ciepła jak również wysokosprawnych pomp ciepła oraz system paneli fotowoltaicznych. W 7R Park Wrocław West II zastosowany zostanie także system sterowania i kontroli BMS w rozszerzonym zakresie. Wszystko to umożliwi 7R ubieganie się o certyfikację BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding.

Poleć ten artykuł:

Polecamy