Zajęcie gotówki na lotniskach w Wielkiej Brytanii

Zajęcie gotówki na lotniskach w Wielkiej Brytanii

Lecąc do Wielkiej Brytanii, możesz mieć przy sobie tylko niewielką sumę w gotówce. W twoim najlepszym interesie jest noszenie małych kwot, ponieważ brytyjski celnik ma prawo do zajęcia sumy pieniędzy tak małej jak choćby 1000 funtów. Jest też więcej przykładów, które może prowadzić do zajęcia gotówki. – Chciałabym przybliżyć Ci temat konfiskaty gotówki na lotniskach w Wielkiej Brytanii – mówi Dyrektor AM International Solicitors Anna Matelska.

Funkcjonariusze służby celnej lub policjanci na lotnisku w Wielkiej Brytanii mogą zająć gotówkę osoby, jeśli uważają, że pieniądze:

● Zostały wykorzystane do celów niezgodnych z prawem

● Mogą być używane do celów niezgodnych z prawem

 Dlatego Twoje pieniądze mogą zostać Ci odebrane, nawet jeżeli nie popełniłeś przestępstwa. 

– Nierzadko funkcjonariusze organów ścigania wykorzystują niejednoznaczność zapisów prawnych w tym zakresie. Dlatego w Twoim interesie jest przewożenie kwoty niższej niż 1000 funtów podczas korzystania z lotnisk w Wielkiej Brytanii – mówi Mecenas Anna Matelska. W sytuacji gdyby Twoje środki zostały skonfiskowane szybki zwrot pieniędzy może być trudnym i długotrwałym procesem, nawet jeśli masz rozsądne powody posiadania gotówki powyżej 1000 funtów. Dlatego najlepszym sposobem uniknięcia długiego procesu zmagań prawnych czy zapobiegnięcia ewentualnej utraty pieniędzy jest najzwyklejsze zmniejszenie ilości gotówki którą przewozisz proponuje Mecenas Matelska.

Różnica między przejęciem a przepadkiem gotówki

Zajęcie gotówki to nie to samo, co przepadek gotówki. Zajęcie po prostu oznacza, że państwo przejęło Twoją własność (w tym przypadku gotówkę). Jednakże, przepadek ma miejsce wtedy, gdy państwo rości sobie prawo własności do zajętego majątku tj. gotówki kontynuuje Szefowa AM International Solicitors.

Przepadek może nastąpić poprzez: nakaz sądowy lub upływ czasu.

Tak więc, jeśli chcesz, aby Twoja gotówka została zwrócona w Twoje posiadania, ważne jest, aby znaleźć odpowiednią drogę do tego prowadzącą. W takim wypadku zdecydowanie warto zwrócić się o pomoc prawną, aby Twój prawnik poinformował Ciebie o terminach i pomógł poprowadzić przez cały proces.

Dlaczego warto zakwestionować przepadek gotówki ?

Gdy obawiasz się, że Twoja gotówka może zostać utracona, powinieneś zakwestionować przepadek, póki masz czas i okazję, aby to zrobić. Wiele przypadków przepadku gotówki jest wygrywanych przez osoby fizyczne, kiedy taki przypadek jest kwestionowany. Dzieje się to dlatego, że policja nie ma wystarczających dowodów, aby udowodnić, że zatrzymana gotówka była przeznaczona do celów niezgodnych z prawem lub używana niezgodnie z prawem.

 Dyrektor Anna Matelska z AM International Solicitors wskazuje, że zajęcie gotówki na lotniskach w Wielkiej Brytanii może nastąpić nawet wtedy, gdy masz uzasadniony powód do posiadania przy sobie dużej sumy pieniędzy. To powiedziawszy, najlepiej jest po prostu całkowicie unikanie takich kłopotów. Jeśli masz do czynienia z taką sytuacją w takim przypadku najsensowniejsze wydaje się zatrudnienie doświadczonych prawników, którzy pomogą Ci odzyskać Twoje pieniądze.

Jeśli masz problemy z uiszczeniem opłat prawnych za prowadzenie swojej sprawy, możesz również przyjrzeć się takim opcjom, jak pomoc prawna z urzędu tzw. Legal aid lub w oparciu o polisę ubezpieczeniową. Uzyskanie odpowiedniego finansowania i prawnik z doświadczeniem w tym obszarze ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia najlepszej obrony w Twojej sprawie. 

Prawnicy AM International Solicitors  mają długoletnie doświadczenie i służą profesjonalna pomocą w podobnych przypadkach.

Poleć ten artykuł:

Polecamy