Zeroemisyjne dostawy No Limit dla klientów IKEA
ECO LOGISTYKA

Zeroemisyjne dostawy No Limit dla klientów IKEA

No Limit, międzynarodowy operator logistyczny, specjalizujący się m.in. w usługach dystrybucyjnych, skutecznie realizuje projekt ograniczania emisji CO2.. W pierwszym półroczu 2022 roku, na terenie Warszawy firma zrealizowała samochodami elektrycznymi, które w czasie użytkowania nie emitują CO2, ponad 35% dostaw home delivery do klientów IKEA. W tym samym okresie udział procentowy zielonych dostaw na terenie Poznania wyniósł 15%. To efekt strategii obu firm w dążeniu do obniżenia emisji gazów cieplarnianych i ochrony środowiska, a także programu No Limit Smart City, zakładającego zharmonizowane inwestycje w rozbudowę floty samochodów elektrycznych, infrastrukturę ładowania i inne „zielone” rozwiązania w obszarze logistyki miejskiej.

Początek prawdziwej rewolucji eco logistics

No Limit i IKEA współpracują w zakresie wielkogabarytowych dostaw B2C od 2014 roku. W pierwszym etapie dostawy elektryczne objęły region aglomeracji warszawskiej i poznańskiej.

Od początku naszej współpracy kwestie dotyczące ekologii miały szczególne znaczenie. Zrealizowaliśmy razem wiele „zielonych projektów, ale najważniejszy z nich to zeroemisyjne dostawy na terenie największych aglomeracji”- podkreśla Maciej Rybak, Sales and Customer Relations CEE Director w No Limit

„Od stycznia 2020 roku codziennie wykorzystujemy samochody elektryczne w dostawach do Klientów IKEA w Warszawie i okolicach. W 2021 roku znacznie zwiększyliśmy inwestycje w zieloną flotę i własną infrastrukturę ładowania. Efektem są dostawy home delivery IKEA do ponad 35% odbiorców w Warszawie samochodami elektrycznymi, co w przypadku dostaw wielkogabarytowych jest wyzwaniem. Wspomniany udział procentowy dot. pierwszego półrocza roku 2022. Zimowa aura i niskie temperatury utwierdziły nas w przekonaniu jak ważne dla sukcesu projektu były inwestycje w kilkadziesiąt własnych stacji ładowania AC/DC. W niektórych dzielnicach miasta realizujemy dziś ponad 60% dostaw EV.” – dodaje Maciej Rybak.

„To dopiero początek prawdziwej rewolucji. Udział dostaw zeroemisyjnych będzie rósł dalej, a koncepcja No Limit Smart City zawita również m.in. do innych dużych aglomeracji. Od wielu lat świadczymy kompleksowe usługi dla największych firm w Europie i widzimy rosnące oczekiwanie klientów względem wdrażania rozwiązań proekologicznych w transporcie towarów. Bardzo cieszy nas, że pionierami na tym obszarze są nasi szwedzcy Partnerzy” – podsumowuje Maciej Rybak.

Dostawy home delivery

Realizacja bardziej przyjaznych środowisku dostaw home delivery IKEA na ostatniej mili sięga 2016 roku, gdy we flocie No Limit pojawiły się pierwsze niskoemisyjne samochody CNG. Z kolei na przełomie 2018 i 2019 roku, przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych odbyły się testy dostaw zeroemisyjnych w ramach projektu Misja Zerowa Emisja.
Biorąc pod uwagę globalne trendy, a także zmieniające się unijne wymagania, dla wielu europejskich firm proekologiczne rozwiązania na ostatniej mili to duże wyzwanie. Z punktu widzenia No Limit kluczem do sukcesu są dobrze zaplanowane, długofalowe inwestycje i determinacja w realizacji zakładanych celów.

Poleć ten artykuł:

Polecamy