Zestaw robotyzacyjny SWD do wózków AGV, AMR i AGC – jedyne takie rozwiązanie na rynku

Zestaw robotyzacyjny SWD do wózków AGV, AMR i AGC – jedyne takie rozwiązanie na rynku

Szukasz skutecznych i opłacalnych rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej? Firma ez-Wheel przygotowała kompletną platformę montażową, dzięki której stworzysz pojazd samojezdny AGV, AMR lub AGC dopasowany do potrzeb Twojej aplikacji.

Czym jest zestaw robotyzacyjny SWD?

Jest to wstępnie zmontowana platforma do zabudowy służąca do przewożenia komponentów. Zestaw wyposażony jest w:

·         Dwa napędy z elementami bezpieczeństwa SWD Core z kołami o średnicy 125 mm

·         Jeden laserowy skaner bezpieczeństwa w pozycji przedniej/środkowej

·         PC ARM iMX6 z systemem operacyjnym Linux Ubuntu i metasystemem ROS Noetic

·         Akumulator Ni-MH 24 VDC 9 Ah

·         Podwozie i kompletne okablowanie z dwoma wyłącznikami awaryjnymi

Konwencjonalne rozwiązania w pojazdach AGV, AMR i AGC obejmują układ PLC + sterownik PLC bezpieczeństwa, enkodery bezpieczeństwa, sterowniki silników, silniki oraz przekładnie. Zestaw robotyzacyjny ma niezwykle prostą budowę, integrując wszystkie te komponenty w napędach SWD Core, na które składają się:

·         Silniki BLDC

·         Przekładnie planetarne

·         CANopen CiA 402v

·         Enkonder bezpieczeństwa

·         Bezpieczne sterowanie ruchem

·         Interfejs CANopen Safety

Zobacz obraz nr 1 w galerii zdjęć

Co więcej, napędy połączone są bezpośrednio z najmniejszym skanerem laserowym do zastosowań o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa, dostarczając unikalne, w pełni certyfikowane funkcje ruchu. Mieszczą się one w kategoriach bezpieczeństwa SIL2/PLd zgodnych z normą ISO 3691-4 dla wózków jezdniowych bez operatora.

Monitorowanie obszaru ruchu:

·         Bliska przeszkoda: gdy laserowy skaner bezpieczeństwa wykryje przeszkodę w bliskim zasięgu (<1m do przodu) w napędach SWD włącza się ograniczenie prędkości (funkcja bezpiecznie ograniczonej prędkości SLS) ustawione na 0.3 m/s

·         Ryzyko kolizji: gdy laserowy skaner bezpieczeństwa wykryje bezpośrednie ryzyko kolizji (<50 cm do przodu) w napędach SWD włączany jest kierunek do przodu (funkcja bezpiecznego kierunku SDI)

Zobacz obraz nr 2 w galerii zdjęć

Zestaw startowy SWD oferuje udźwig do 3 ton (1.5 tony/napęd), prędkość do 3 km/h oraz możliwość implementacji w dowolnej aplikacji robotyki mobilnej takiej jak:

·         Przemysłowe pojazdy AGV, AGC i AMR

·         Logistyczne pojazdy AGV, AGC i AMR

·         Coboty i mobilne ramiona robotów

·         Platformy mobilne

Dlaczego warto wybrać zestaw SWD?

Zestaw startowy SWD wprowadza kluczowe technologie dla rozwoju robotów mobilnych. Proponowane przez firmę ez-Wheel rozwiązanie zapewnia przewagę konkurencyjną ze względu na szybszy i tańszy zakup oraz swobodną implementację. Funkcje, które zwykle są skomplikowane do opracowania i certyfikacji, są w tym przypadku dostępne i wstępnie skonfigurowane zapewniając zgodność z normą ISO 3691-4. Ze względu na modułowość platformy konstruktorzy mają pełną swobodę w projektowaniu finalnego rozwiązania dopasowanego do potrzeb danej aplikacji.

Kolejną zaletą zestawu od firmy ez-Wheel jest niska awaryjność ze względu na prostą budowę. Platforma gwarantuje również możliwość integracji w dowolnej aplikacji mobilnej oraz bezpieczeństwo pracy dzięki wykorzystaniu skanera laserowego, a także pierwszego na świecie napędu z wbudowanym bezpiecznym sterowaniem ruchem.

Ostatnim czynnikiem przemawiającym za zastosowaniem zestawu robotyzacyjnego SWD jest aspekt ekonomiczny. Opisywana platforma jest nawet 8-krotnie tańsza od gotowych wózków AGV dostępnych na rynku. Do redukcji kosztów przyczynia się również automatyzacja procesów, zmniejszenie ilości uszkodzeń produktów podczas ich transportu, a także zwiększenie wydajności produkcji, co w przypadku zestawu SWD jest nie tylko możliwe, ale wręcz gwarantowane.

Więcej informacji: https://mechatronika.tech/produkt/zestaw-robotyzacyjny-swd/

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy