Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym – raport PITD i Betacom

Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym – raport PITD i Betacom

Polski Instytut Transportu Drogowego we współpracy z Betacom wydał raport „Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym. TMS i nowoczesne technologie”. W publikacji znajdują się odpowiedzi na wiele pytań dotyczących postępów w transporcie intermodalnym w Polsce. Zdaniem ekspertów to właśnie rozwój systemów TMS jest przyszłością dla usprawnienia transportu.

Według danych GUS w 2021 roku w  terminalach intermodalnych w Polsce przeładowano łącznie 5,4 mln szt. kontenerów. Natomiast według danych Urzędu Transportu Kolejowego w 2021 roku koleją przewieziono 2,9 mln TEU. Transport intermodalny w kraju stale się rozwija, osiągając w ciągu 5 lat prawie dwukrotny wzrost. W raporcie znajdziemy opis wielu czynników wpływających na obecny udział tej gałęzi transportu oraz rozważania odnośnie jego przyszłości. Po analizie ostatnich 3 lat, aż ¾ przedsiębiorców realizujących transport intermodalny wskazało, że zarówno dla importu jak i eksportu rok 2021 był najlepszym okresem od 2019 roku. Firmy transportowe coraz częściej sięgają również po nowoczesne rozwiązania do zarządzania transportem. Dzięki inwestycji w innowacyjne systemy TMS zauważalny jest rozwój zarówno firm transportowych jak i samych systemów TMS, które są usprawniane na potrzeby klientów.

Czy transport intermodalny jest rozwiązaniem na obecne wyzwania braku zawodowych kierowców? W jaki sposób pandemia i wojna w Ukrainie wpłynęły na rozwój tej gałęzi transportu? Jak zmienia się udział transportu intermodalnego na przestrzeni lat? Czy intermodal pomoże w ograniczaniu emisji CO2?

Na te i szereg innych pytań znajdziecie Państwo odpowiedzi w najnowszym raporcie: „ Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym”, który można BEZPŁATNIE pobrać ze strony: https://pitd.org.pl/zielona-rewolucja/

Poleć ten artykuł:

Polecamy