13 lat IFB International Freightbridge Poland

13 lat IFB International Freightbridge Poland

W 1980 roku, w przechodzącym wielkie polityczne zmiany Hong Kongu, założone zostało małe przedsiębiorstwo logistyczne, które dzięki błyskawicznej ekspansji już po trzech latach zaczęło być znane również w Europie. Dziś IFB Group ma już 70 oddziałów na całym świecie, zaś jej polski przyczółek – IFB International Freightbridge Poland – świętuje 13-lecie swojego założenia.

W 2010 roku, gdy powstawało IFB International Freightbridge Poland, jeszcze nikt nie spodziewał się, że nadchodząca dekada przyniesie Polsce miano logistycznego hubu Europy. Firma była jednak na to gotowa, stawiając na jakość realizowanych usług oraz rozwój pracowników jako fundament wzrostu na polskim rynku. Bardzo szybko okazało się, że rynek docenił tę strategię, gdyż już w drugim roku działalności IFB International Freightbridge Poland zdobyło pierwszą z wielu nagród w prestiżowym badaniu Operator Logistyczny Roku.

Szybki rozwój na dynamicznym rynku

Już od początku działalności  IFB International Freightbridge Poland mógł zaoferować swoim klientom szeroką gamę produktów – fracht morski, drogowy, lotniczy, a z czasem kolejowy. Oferta okazała się bardzo dobrze dopasowana do potrzeb rynku – w dobie rosnącej wymiany handlowej z Chinami zainteresowanie tego typu usługami rosło z roku na rok, a przedsiębiorstwo mogło planować inwestycje w kolejnych obszarach. Pierwsze oddziały firmy w Polsce zostały zlokalizowane były w Gdyni, Warszawie i Wrocławiu. W 2013 roku IFB pojawiło się w przemysłowym sercu Polski, swój śląski oddział lokując w Gliwicach. Rok 2015 to kolejne ważne wyróżnienie – IFB International Freightbridge Poland zostało docenione w badaniu Operator Logistyczny Roku za Zintegrowanie Usług Frachtu Morskiego i Lotniczego z Logistyką Kontraktową i Dystrybucją.

Naturalnymi obszarami działania w kolejnych latach był rozwój produktów transportowych, a od 2017 firma zaczęła prowadzić we Wrocławiu operacje magazynowe dla swoich klientów. Do sieci oddziałów firmy dołączyły Poznań i Łódź, zaś 10-lecie działalności IFB International Freightbridge Poland zbiegło się z 40-leciem istnienia Grupy IFB. Jubileuszowy rok przyniósł też pierwszy z trzech tytułów Lidera Logistyki w kategorii Najwyższej jakości usługi spedycyjne o indywidualnym charakterze.

Pandemia Covid-19 nie powstrzymała firmy przed dalszym rozwojem. W 2021 roku IFB International Freightbridge Poland otworzyło pierwsze biuro na wschodzie Polski, lokując oddział w Białej Podlaskiej. Kolejną cenną nagrodą, zdobytą przez firmę, był tytuł Gazeli Biznesu przyznany przez Puls Biznesu. Wybuch wojny na Ukrainie przyniósł oczywistą decyzją o włączeniu się w pomoc dla tego kraju. Firma nie tylko zaangażowała się w zbiórkę najpotrzebniejszych produktów, ale pomogła też dostarczać zebrane dary do zaatakowanego przez Rosję kraju oraz ewakuować z niego uchodźców. 

Ważny rok dla IFB International Freightbridge Poland

Jaki będzie dla IFB International Freightbridge Poland 13. rok działalności w Polsce? Na pewno nie pechowy! Doświadczenia zebrane w okresie pandemii sprawiają, że firma spokojnie patrzy na perspektywę spowolnienia gospodarczego.  Najważniejszym wydarzeniem jest proces cyfrowej integracji biznesu – jeszcze w końcówce 2022 roku rozpoczęło się wdrożenie wspólnego systemu TMS/WMS dla wszystkich członków Grupy IFB, czyli ponad 70 oddziałów zlokalizowanych na całym świecie. W Polsce planowane jest powiększenie powierzchni magazynowej we Wrocławiu oraz uruchomienie magazynu w Gdańsku.

Na koniec nie można pominąć faktu, iż już od pięciu lat IFB International Freightbridge Poland jest partnerem niezwykłego zespołu sportowego, czyli Reprezentacji Polski w AMP Futbolu. AMP Futbol to rozgrywki piłkarskie przeznaczone dla osób po amputacjach. Nasza reprezentacja odnosi liczne międzynarodowe sukcesy, ale w tym sporcie największą wygraną każdego zawodnika jest moment, gdy decyduje się na przełamanie własnych ograniczeń i chce poczuć ducha sportu niezależnie od wszelkich przeciwności. Wspieranie tej drużyny, wraz z ich szkółką piłkarską „Futbolowa Banda Warszawa” dla dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności, to dla IFB International Freightbridge Poland źródło ogromnej dumy oraz wzruszeń, które z roku na rok są coraz głębsze. 

Poleć ten artykuł:

Polecamy