16 000 m kw. dla firmy Konimpex od Panattoni

16 000 m kw. dla firmy Konimpex od Panattoni

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, zmierza po trzeci milion metrów kwadratowych na Śląsku. Deweloper rozwija się między innymi w Rudzie Śląskiej, gdzie wynajął już 200 000 m kw. Firma ruszyła z kolejną realizacją – trzeciego budynku w ramach Panattoni Park Ruda Śląska II, który w całości zostanie zajęty przez Konimpex – przedsiębiorstwo działające w obszarze handlu, logistyki i dystrybucji surowców chemicznych i przemysłowych.

Konimpex to firma założona w Koninie, która działa globalnie – posiada swoje lokalizacje w wielu krajach europejskich jak Rumunia, Turcja czy Francja, ale obecne jest także w Chinach. Jednak to właśnie w Polsce pozostaje centrala firmy, a rozwój operacji w kraju jest szczególnie ważny. Kolejnym etapem jest wynajęcie całego budynku o powierzchni 16 000 m kw. w ramach Panattoni Park Ruda Śląska II.

– Posiadanie lokalizacji w centrum śląskiej aglomeracji, blisko dotychczasowej bazy Konimpex, pozwoli firmie na zwiększenie obsługiwanych wolumenów oraz rozbudowę infrastruktury przeładunkowej. Rozwój śląskiego portfolio okazuje się być atutem zarówno dla wieloletnich partnerów, jak i nowych klientów – takich jak Konimpex. Mamy nadzieję, że to początek wieloletniej współpracy – mówi Tomasz Sikora, Senior Leasing Manager w Panattoni.

W ramach obiektu Konimpex prowadzić będzie procesy magazynowe i logistyczne. W dystrybucji towarów kluczowa jest lokalizacja z dobrym dostępem do dwóch autostrad: A4 i A1. Inwestycja przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent, a Panattoni wyposaży ją w rozwiązania z zakresu energooszczędności, oszczędności wody, bioróżnorodności, a także wellbeingu użytkowników.

Powierzchnia jak świeże bułeczki. Realizowana przez Panattoni w Rudzie Śląskiej powierzchnia jest błyskawicznie wynajmowana. W ramach Panattoni Park Ruda Śląska I, II oraz III deweloper zrealizował już 160 000 m kw., a drugi projekt rozbudowuje o 16 000 m kw. dla firmy Konimpex. Wszystkie trzy inwestycje zostały w całości skomercjalizowane, a blisko pełnego wynajęcia jest także pozostający w budowie pierwszy etap Panattoni Park Ruda Śląska IV, gdzie 33 000 m kw. z planowanych 45 000 m kw. wynajął operator logistyczny – Regesta. Łącznie deweloper znalazł już najemców na 200 000 m kw. w ramach jednego z najszybciej rozwijających się ośrodków przemysłowych w województwie.

– Siłą Rudy Śląskiej jest to, że nie stała się zagłębiem jednej konkretnej branży, ale na tę lokalizację stawiają klienci o zróżnicowanych specjalizacjach, od logistyków, przez firmy kurierskie i e-commerce, po lekką i ciężką produkcję o międzynarodowym zasięgu. Centralne położenie w aglomeracji z jednej strony gwarantujące dostęp do dwóch autostrad, a z drugiej do ogromnej populacji regionu, jest atrakcyjną opcją dla każdego biznesu – podsumowuje Tomasz Sikora.

Poleć ten artykuł:

Polecamy