Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Produkcja przemysłowa w listopadzie
  •   

19 grudnia 2017   Witold Zygmunt
Produkcja przemysłowa w listopadzie GUS opublikował wstępne dane na temat produkcji przemysłowej w listopadzie. Wszystko wskazuje na to, że fabryki zamkną rok znakomitym wynikiem - po 11 miesiącach dynamika wzrostu produkcji jest ponad dwa razy wyższa niż w tym samym okresie 2016 roku.
 

Według wstępnych danych produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w listopadzie br. o 9,1% wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano wzrost o 3,1%) i o 1,2% niższa w porównaniu z październikiem br.

 

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 6,9% wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 0,5% niższym w porównaniu z październikiem br.

 

W stosunku do listopada ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 29 (spośród 34) działach przemysłu, m.in. w produkcji wyrobów farmaceutycznych – o 23,7%, maszyn i urządzeń – o 23,5%, pojazdów samochodowych, przyczep i naczep oraz wyrobów z metali – po 17,4%, wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych – o 11,9%, mebli – o 10,7%, urządzeń elektrycznych – o 10,3%, metali – o 10,2%, wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych – o 9,4%.

 

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z listopadem ub. roku, wystąpił w 5 działach, w tym w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego – o 11,7%.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.