Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Panattoni realizuje dla Reuss Seifert fabrykę o powierzchni 30 tys. m kw.
  •   

18 maja 2017   Witold Zygmunt
Panattoni realizuje dla Reuss Seifert fabrykę o powierzchni 30 tys. m kw. Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych, realizuje obiekt produkcyjny dla niemieckiej firmy Reuss Seifert, dostawcy komponentów dla przemysłu budowlanego.
 

Obiekt o powierzchni ponad 30 tys. m kw. powstaje w Nowej Soli, na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W podpisaniu umowy pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza CBRE.

 

Inwestycja powstaje w wyniku relokacji i tym samym rozwinięcia działalności czterech fabryk i jednego magazynu w Niemczech, a także konsolidacji produkcji oraz składowania w Polsce. W budynku liczącym 30 tys. m kw. powierzchnia produkcyjna z częścią magazynową zajmie ponad 28 700 m kw. i będzie podzielona na strefy odpowiadające wytwarzanym produktom z metalu, plastiku czy betonu, a są nimi m.in. łączniki zbrojeniowe, dystanse z tworzyw sztucznych i metali, akcesoria do szalunków czy nadproża.

 

Obiekt budowany jest na działce o powierzchni ponad 9,8 ha w Nowej Soli, na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i powstaje w dwóch etapach – pierwszy zakończony zostanie w lipcu, zaś drugi na jesieni 2017 r.i wtedy nastąpi przekazanie obiektu przez dewelopera. Dzięki takiemu rozwiązaniu najemca uruchomi proces wdrażania produkcji jeszcze w tym roku, a zakończy go w marcu 2018 r. W finalizacji umowy pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza CBRE.

 

Jak podkreśla Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni Europe: - Nowa inwestycja Reuss Seifert jest przykładem przemyślanej relokacji i konsolidacji produkcji kilku fabryk do kluczowego, nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowej Soli. Projekt ten jest przykładem głębokiej analizy potrzeb przedsiębiorstwa, a w efekcie przeniesienia kompetencji oraz kluczowych zadań wpływających na efektywność operacyjną. Stworzenie i uruchomienie projektu w nowej lokalizacji będzie dodaniem nowych wartości i usług do funkcjonującego przedsiębiorstwa. Dlatego bardzo się cieszę, że Panattoni Europe mogło uczestniczyć w tym procesie i zademonstrować nie tylko swoje kompetencje projektowe, ale również ─ a może przede wszystkim ─ wszechstronną wiedzę. Jest ona związana z wykazaniem czym jest projekt od strony konsolidacji zadań i operacji w lokalizacji, której walory wpływają bardzo zasadniczo na efektywność finansową w wyniku w krótkiej, średniej i długiej perspektywie działalności. ─ Dzięki takim inwestycjom znaczenie Polski, jako ośrodka dysponującego know-how, a nie tylko atrakcyjnymi zasobami ludzkimi, jest należycie uwidocznione.

 

Patrick Kurowski, dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w CBRE, komentuje: - Ta wyjątkowa transakcja na tle innych obserwowanych na rynku jest kolejnym dowodem na niezmienną atrakcyjność Polski dla firm produkcyjnych, które rozpoczynają, a także rozszerzają swoją działalność gospodarczą. Wykwalifikowana siła robocza, poprawa infrastruktury drogowej i stabilność ekonomiczna w połączeniu z elastycznymi rozwiązaniami z zakresu nieruchomości są wiarygodnymi propozycjami dla firm rozwijających działalność w Polsce. Zespół ds. Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych CBRE w Polsce jest dumny z możliwości reprezentowania i doradzania Reuss Seifert w analizie lokalizacji oraz zapewnienia idealnych rozwiązań dla funkcjonowania obiektu.

 

Inwestycja powstaje w Nowej Soli, na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w pobliżu drogi ekspresowej S3 i jest kolejną nieruchomością w portfolio dewelopera w województwie lubuskim ─ dotychczasowe realizacje to przede wszystkim obiekty produkcyjne, w znakomitej większości wybudowane dla branży samochodowej, skupione wokół drogi ekspresowej S3.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.