Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Udany rok dla Hellmann Worldwide Logistics
  •   

25 lipca 2017   Kinga Wiśniewska
Udany rok dla Hellmann Worldwide Logistics Hellmann Worldwide Logistics z satysfakcją podsumowuje wyniki uzyskane w roku 2016. W minionym roku obrachunkowym firma odnotowała skonsolidowane obroty na poziomie około 2,3 miliarda EUR. Na poziomie Grupy, firma Hellmann osiągnęła przychody przekraczające 3 miliardy EUR.
 

Skonsolidowane wyniki Grupy przedstawiają się następująco: w roku 2016 firma Hellmann zwiększyła swoje marże o około 75,6 miliona EUR, uzyskując kwotę 607,9 miliona EUR, co oznacza wzrost rzędu 14%. Pomyślnie kształtował się także wynik EBIT. Po uwzględnieniu całości amortyzacji, wyłączając koszty jednorazowe, EBIT osiągnął 46,5 miliona EUR, co stanowiło 2,0% przychodów. Tym samym, w roku 2016 Grupa Hellmann wypracowała kilkanaście milionów EUR skonsolidowanego zysku.

 

Powyższe wyniki to efekty zainicjowanych w roku 2015 fundamentalnych zmian w Grupie Hellmann. Podejmując szeroko zakrojone działania strukturalne, firma Hellmann wzmocniła swoją pozycję na rynku. Koncepcja wprowadzanych zmian obejmuje działania strukturalne, operacyjne i finansowe, które będą wdrażane do roku 2018, mając na celu optymalizację struktur Grupy. Istotnym krokiem w tym kierunku jest wyodrębnienie trzech grup produktowych z nadrzędną spółką holdingową zajmującą się zarządzaniem. Podejmując powyższe działania, Grupa dostosowuje się do wymogów cyfryzującej się globalnej branży logistycznej i tworzy stabilny fundament dla dalszej działalności spółki.

 

- Poczynając od minionego roku, reorganizacja pozwoliła nam ukierunkować się na pomyślny rozwój Grupy Hellmann. Warunkiem koniecznym dla udanego wdrożenia działań restrukturyzacyjnych była konstruktywna współpraca z Zespołem Kierowniczym i z Zarządem. Dwucyfrowy wynik uzyskany przez Grupę przewyższył prognozy, a z pewnością w tym roku odnotujemy dalszą poprawę zysków – stwierdził dr Thomas Knecht, dyrektor generalny.

 

Jost Hellmann, partner zarządzający, podziela powyższą pozytywną ocenę przebiegu działalności: - W ubiegłym roku Grupa Hellmann pomyślnie rozwijała się we wszystkich istotnych obszarach. Dobrze się do tego przygotowaliśmy. Obraliśmy właściwy kurs, podejmując się reorganizacji Grupy i zapoczątkowując wymianę pokoleniową - czego najlepszym dowodem są wyniki uzyskane przez Grupę w roku 2016.

 

(Hellmann Worldwide Logistics)

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.