Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Ursus Bus sprzedany
  •   

9 stycznia   Witold Zygmunt
Ursus Bus sprzedany Spółka Ursus S.A., która w 2018 roku wpadała w duże kłopoty finansowe i przechodzi restrukturyzację, sprzedała swój autobusowy biznes. Nowym właścicielem Ursus Bus została spółka PG Energy Capital Management.
 

Ursus Bus od kilku lat ambitnie starał się zdobyć atrakcyjny rynek autobusów miejskich. Firma opracowała innowacyjne pojazdy, obok konwencjonalnych autobusów oferującej też wersje z napędem elektrycznym i ogniwami wodorowymi. Producent z Lublina zdobył kilka kontraktów w Polsce, ale nadal raczkuje na rynku, zdominowanym przez Solarisa i marki zagraniczne.

 

Spółka matka, znana przede wszystkim z produkcji ciągników rolniczych i innego sprzętu, w drugiej połowie roku stanęła w obliczu niewypłacalności. Pięcioletni plan restrukturyzacji, przyjęty w listopadzie, obejmował m.in. sprzedaż aktywów i Ursus Bus poszedł na pierwszy ogień.

 

PG Energy Capital Management zapłaci za 77,3 akcji 34 mln. zł. Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca marca. Nowy właściciel zamierza utrzymać i rozwinąć produkcję autobusów oraz dokapitalizować firmę.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.