3 miliony masek do Berlina
W imieniu Vivantes, firma Hellmann Worldwide Logistics przewozi pilnie potrzebne towary medyczne z Chin do stolicy Niemiec. Berliński Senat zlecił firmie wsparcie centralnego zaopatrzenia w sprzęt ochronny.

Do końca czerwca do stolicy Niemiec trafi łącznie około 3 milionów masek ochronnych FFP, 30 milionów przyłbic, 137 milionów rękawic i około 8 milionów kombinezonów. Aby zapewnić stałe i niezawodne zaopatrzenie szpitali Hellmann opracował elastyczną koncepcję logistyczną, w której wykorzystywane są różne środki transportu.

W czasie kryzysu związanego z epidemią regularne linie lotnicze w bardzo ograniczonym zakresie obsługują połączenia między Chinami a Europą, więc Hellmann wyczarterował kilka samolotów, aby zapewnić szpitalom krótkoterminowe dostawy niezbędnych materiałów medycznych. Samoloty Boeing 777 wykorzystały miejsca pasażerskie w celu zwiększenia pojemności ładunkowej. W drugim etapie koncepcja logistyczna przewiduje średnioterminowy transport produktów medycznych pociągiem z Chin, bezpośrednio do Niemiec przez tak zwany “Iron Silk Road”. Przy czasie tranzytu wynoszącym około 15 dni, transport kolejowy jest wolniejszy niż lotniczy, ale jednocześnie bardziej opłacalny i ekologicznie zrównoważony.

– Pandemia koronawirusa stwarza również nowe wyzwania dla logistyki – mówi Jochen Freese, dyrektor handlowy Hellmann Worldwide Logistics. – Dotyczy to w szczególności zabezpieczenia łańcuchów dostaw materiałów medycznych, z których większość produkowana jest w Chinach i musi zostać sprowadzona do Europy. Dla Vivantes opracowaliśmy indywidualną koncepcję logistyczną. Potrzebne materiały dotrą do Berlina szybko i zgodnie z harmonogramem, a przy tym usługa jest opłacalna w średnim i długim okresie. Dzięki wykorzystaniu samolotów czarterowych kompensujemy wąskie gardła przepustowości w transporcie lotniczym i możemy zagwarantować Vivantes solidny łańcuch dostaw również w obecnej sytuacji.

Poleć ten artykuł:

Polecamy