ASKO z rozwiązaniami Transics

ASKO z rozwiązaniami Transics

WABCO Holdings Inc. ogłosił, że jego spółka specjalizująca się w zarządzaniu flotą, Transics International, wyposaży wszystkie pojazdy norweskiej firmy ASKO NorgesGrupper w swoje wiodące rozwiązania do zarządzania flotą.

Transics wyposaży flotę handlową ASKO składającą się z 700 samochodów ciężarowych z naczepami w wiodące rozwiązania z zakresu zarządzania flotą, w tym komputery pokładowe, mobilne technologie i oprogramowanie biurowe. Tym samym Transics wspomoże największego producenta żywności w Norwegii w dalszej poprawie bezpieczeństwa i wydajności pracy jego floty.

 

Od połowy 2015 roku Transics zapewni posiadanym przez ASKO samochodom ciężarowym i naczepom unowocześnione stacjonarne komputery pokładowe TX-Sky, a także dostarczy mobilne aplikacje oparte na technologii smartfonów niezależnym operatorom floty ASKO. Oprogramowanie biurowe TX-Connect firmy Transics w pełni integruje strumienie informacji pochodzące ze stacjonarnych, mobilnych i połączonych rozwiązań w ramach jednego pulpitu nawigacyjnego. Ponadto Transics zainstaluje nowej generacji rozwiązanie telematyczne TX-Trailerguard. Firma planuje zakończenie projektu do końca 2016 roku.

 

Wprowadzony we wrześniu 2014 TX-Trailerguard to pierwszy produkt, jaki pojawił się na rynku po nabyciu przez WABCO w lutym 2014 roku spółki Transics. TX-Trailerguard to innowacyjne rozwiązanie telematyczne, które integruje uzyskiwane w czasie rzeczywistym dane z zaawansowanych pokładowych systemów hamowania, kontroli stateczności i wydajności marki WABCO z oprogramowaniem TX-Connect oraz powiązanym z nim pakietem systemów telematycznych firmy Transics.

 

“W wyniku strategicznego nabycia firmy Transics, klienci mogą czerpać korzyści z potężnej synergii rozwiązań do zarządzania flotą oferowanych przez Transics oraz specjalistycznej wiedzy firmy WABCO w zakresie systemów stosowanych w pojazdach. To również możliwość korzystania z wiodących technologii poprawy bezpieczeństwa i efektywności, a także z doświadczenia WABCO, firmy o zasięgu globalnym – powiedział Nick Rens, prezes dywizji Trailer Systems, Aftermarket and Off-Highway WABCO. “Cieszymy się, że możemy zapewnić ASKO innowacyjne rozwiązania do zarządzania flotą w chwili, kiedy ten największy norweski dystrybutor produktów spożywczych kontynuuje optymalizację swoich działań flotowych.” – dodał.

 

“Rozwiązania Transics pozwolą firmie ASKO monitorować całą flotę pojazdów w czasie rzeczywistym” – powiedział Svein Sollie, Transport Director, ASKO. „Zaawansowane systemy i technologie Transics ustanawiają bezpośrednie połączenie pomiędzy samochodami ciężarowymi, naczepami i ładunkiem a zadaniami biura. Będziemy nadal uzyskiwać cenne dane, które pozwolą nam poprawić wyniki w zakresie bezpieczeństwa i efektywności funkcjonowania naszej floty” – dodał.

 

Rozwiązania do zarządzania flotą oferowane przez Transics dostarczają cennych informacji o lokalizacji, pokonywanej trasie, czasie dostawy, zużyciu paliwa i emisjach, czasie jazdy i postoju, obciążeniu osi, ciśnieniu w oponach, a także temperaturze ładunku pomagając w podejmowaniu kluczowych decyzji. Ponadto rozwiązania Transics sprawnie współpracują z oprogramowaniem ASKO służącym do nadrzędnego planowania trasy, dostarczonym przez firmę ORTEC. Jest to ogromne wsparcie w dalszej optymalizacji łańcucha dostaw ASKO.

Poleć ten artykuł:

Polecamy