Auto elektryczne pasuje do mojego stylu jazdy?

Auto elektryczne pasuje do mojego stylu jazdy?

Czy samochód elektryczny albo hybryda plug-in pasują do moich zwyczajów za kierownicą? Analizując indywidualny styl jazdy, aplikacja EQ Ready pomaga kierowcom, którzy zastanawiają się nad „przesiadką się na elektromobilność”.

– Nasza aplikacja EQ Ready pomaga kierowcom sprawdzić, czy zelektryfikowany samochód może odpowiadać ich osobistym wymaganiom – bez względu na to, jakiej marki autem teraz jeżdżą. To ważne, ponieważ samochody elektryczne i hybrydowe sprawdzają się w codziennym użytkowaniu znacznie lepiej, niż sądzi większość ludzi. Dzięki nowej aplikacji EQ Ready użytkownik ma do dyspozycji jeszcze więcej funkcji w jeszcze większej liczbie krajów – obecnie jest ich około 30 na całym świecie. W rezultacie aplikacja EQ Ready stanowi pierwszy, lecz kluczowy krok w kierunku »przesiadki« użytkowników na mobilność elektryczną – powiedziała Sabine Scheunert, wiceprezes Mercedes-Benz Cars ds. marketingu i sprzedaży.

Po uruchomieniu aplikacji rozpoczyna się 7-dniowe wyzwanie, w którym
za zgodą użytkownika analizowane są jego codzienne trasy. Na podstawie indywidualnych zwyczajów korzystania z samochodu aplikacja wskazuje, czy użytkownik mógłby jeździć Mercedesem z hybrydowym napędem plug-in lub napędem w 100% elektrycznym. Podczas wyzwania 7 dni codziennie pojawiają się nowe informacje o odbytych podróżach, a także o aspektach elektromobilności w Mercedes-Benz.

Ponadto aplikacja EQ Ready może obliczać potencjalne trasy, w tym zapotrzebowanie na energię i jej indywidualne zużycie. Obliczenie energii wymaganej do pokonania wprowadzonej trasy bazuje na analizach dostawców danych o ruchu drogowym i wynikających z nich profili prędkości. Wyświetlane są też wszystkie możliwości naładowania pojazdu na trasie. Na podstawie około 1,6 miliona podróży, które jak do tej pory zostały anonimowo przeanalizowane w aplikacji, wyliczono dystans pokonywany przeciętnie w ramach pojedynczego przejazdu. Wyniki wskazują, że:

• 90% wszystkich podróży jest krótszych niż 50 km

• 96% wszystkich podróży jest krótszych niż 100 km

Średnia odległość jednorazowo pokonywana przez użytkowników różni się
w zależności od rynku. Mimo to wyniki są obiecujące i pokazują, że 90% podróży zarejestrowanych w aplikacji można odbyć wyłącznie „na prądzie”, za kierownicą obecnie oferowanych hybryd plug-in Mercedes-Benz. Aplikacja nie tylko sprawdza, czy do celu można dotrzeć na napędzie elektrycznym, ale codziennie informuje też o zapotrzebowaniu na moc i dostępnej infrastrukturze ładowania na trasach. Co więcej, użytkownik ma możliwość symulacji czasów ładowania dla różnych opcji ładowania. Nowa wersja aplikacji EQ Ready jest dostępna w App Store: https://eqready-app.mercedes-benz.com/appstore

Poleć ten artykuł:

Polecamy