Bezpieczne szkolenie

Bezpieczne szkolenie

ING Car Lease, jako pierwsza firma na rynku CFM, wprowadza „Program Bezpiecznej Jazdy”. To kolejna usługa w portfolio tego podmiotu, pozwalająca jeszcze bardziej kompleksowo zadbać o odpowiednie zarządzanie flotą zewnętrznego klienta. Program podzielono na dwie integralne

Program podzielono na dwie integralne części: merytoryczną i praktyczną. Część merytoryczna opiera się na analizie szkodowości przeprowadzonej z administratorem floty klienta. Ma ona na celu wskazanie obszarów potencjalnych zagrożeń, a następnie przedstawienie propozycji działań korygujących oraz wyłonienie kierowców, którzy powinni wziąć udział w części praktycznej. Oczywiście zastosowane działania będą na bieżąco monitorowane.

Pełne szkolenie praktyczne obejmuje dwudniowe zajęcia z trenerami szkół jazdy, psychologiem, przedstawicielem policji, ratownikiem medycznym. W trakcie tej części, kierowca nabywa szeroką wiedzę o własnych umiejętnościach i zachowaniu w realnych warunkach drogowych. Ponadto prowadzący pojazd uczy się jak identyfikować i przewidywać sytuacje niebezpieczne oraz eliminować lub minimalizować ich skutki. Nie zabraknie edukacji ekologicznej i praktycznych ćwiczeń z eko-jazdy.

Celem szkoleń jest podniesienie świadomości osób zarządzających flotami w firmach w zakresie szkodowości, doskonalenie techniki jazdy kierowców, obniżenie kosztów operacyjnych, zapobieganie wzrostowi składki ubezpieczeniowej. ING Car Lease chce przekonać swoich klientów, że tego typu zajęcia prowadzą do poprawy bezpieczeństwa kierowców aut służbowych, co może zmniejszyć szkodowość, a co za tym idzie zwiększyć ich wydajność w pracy. Tak więc korzyść jest zarówno dla pracownika, jak i jego pracodawcy.

Usługa dla klientów ING Car Lease jest już dostępna. Istnieje możliwość wliczenia jej do miesięcznych rat związanych z działaniem CFM, ale funkcjonuje również jako niezależna propozycja, skalkulowana w pakiecie (szkolenie teoretyczne z psychologiem, policjantem i ratownikiem medycznym i praktyczne wraz z analizą szkodowości). ING Car Lease będzie korzystać jak na razie z pomocy dwóch szkół doskonalenia jazdy: Szkoła Jazdy Renault iSzkoła Bezpiecznej Jazdy PZA w Sochaczewie.

 

 

 
    

 

 

 

 

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy