Branża car assistance w „nowej normalności”

Branża car assistance w „nowej normalności”

Przedstawiamy w tabelkach informacje o stanie usług car assistance i zapewnienia mobilności w całej Europie. Przygotowała je firma Starter24, na podstawie danych pochodzących z sieci ARC Europe Group.

Powrót do normalnego funkcjonowania car assistance stał się faktem. Dotyczy to także usług dodatkowych takich jak: wynajem samochodów zastępczych, transport, hotele, serwisy. W kilku krajach występują drobne ograniczenia w zakresie usług dodatkowych. Wolumen zdarzeń assistance wraca do poziomu z 2019 roku, najgorsze scenariusze przewidują spadki 10-20%. Obecnie nie ma żadnych problemów z usługami podstawowymi takimi jak kontakt z call center, naprawa na drodze i holowanie oraz dodatkowymi – wynajem samochodów zastępczych, usług taxi, hotele.
Do normalności wracają także holowania międzygraniczne (tzw. cross-border).

– Branża od dłuższego już czasu działa normalnie, nie ma żadnych problemów z dostępnością usług car assistance takich jak: naprawa na drodze, holowanie, czy wynajem samochodu zastępczego oraz usług hotelowych – komentuje Mateusz Bogucewicz, dyrektor techniczny Starter24. – Szybkość reakcji i realna pomoc na drodze jest dostępna na stałym, dobrym poziomie. Pracownicy pomocy drogowej zabezpieczają się indywidualnie zgodnie z obowiązującymi procedurami (maski, rękawiczki).

Poleć ten artykuł:

Polecamy