Coraz lepiej w UPS

Coraz lepiej w UPS

Znane już są wyniki finansowe jakie firma UPS osiągnęła w II kwartale 2011 roku.

Skorygowany, rozwodniony zysk na akcję w II kw. 2011 r. wyniósł 1,05 USD, czyli był o 25% wyższy niż 0,84 USD w tym samym okresie rok wcześniej, a całkowite przychody zwiększyły się o 8,1%, do 13,2 mld USD.

Według skorygowanych kwot, zysk operacyjny z obsługi przesyłek krajowych w USA wzrósł o 31%, natomiast dział spedycji i łańcucha dostaw wypracował rekordowy zysk operacyjny w kwocie 187 mln USD.  W oparciu o sprawozdania,  rozwodniony zysk na akcję wyniósł 1,07 USD, co oznacza wzrost o 27% w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku.  Firma w ciągu kwartału zaksięgowała dwie transakcje na rynku nieruchomości, których efektem był zysk w kwocie 20 mln USD.

UPS dostarczyło przez ostatnie pół roku dostarczyło 957 mln przesyłek, uzyskując przychody wynoszące 13,2 mld USD.  Skorygowana marża operacyjna wzrosła o 110 punktów bazowych, do 12,6%. W oparciu o sprawozdania, marża operacyjna zwiększyła się o 140 punktów bazowych, do 12,9%.

Pierwsze miejsce w Amerykańskim Indeksie Satysfakcji Klientów

W zeszłym miesiącu UPS zdobyło 1. miejsce w branży przesyłek ekspresowych, uzyskując najwyższą ocenę w Amerykańskim Indeksie Satysfakcji Klientów, przygotowywanym przez Uniwersytet Michigan.  Ankieta ta ocenia najważniejsze parametry, takie jak oczekiwania klientów, jakość i wartość usług, a także chęć ponownego skorzystania z oferty wśród klientów.

Dalszy rozwój

W ramach dalszego rozwoju przesyłek lotniczych w Azji firma UPS uruchomiła w tym tygodniu nowe połączenie, obsługujące zachodnie Chiny.  Wylot następuje z Kolonii w Niemczech. Samolot zatrzymuje się w Warszawie, a następnie udaje się do Czengdu w Chinach i dalej, do Szanghaju.  Dzięki lotom do Czengdu UPS łączy obecnie Europę z Azją z pomocą 24 lotów tygodniowo, oferując więcej gwarantowanych opcji dostaw na następny dzień niż jakakolwiek inna firma logistyczna.

Globalna umowa dystrybucyjno-logistyczna

W czerwcu firmy UPS i Merck ogłosiły znaczne rozwinięcie współpracy z rynku północnoamerykańskiego, będące efektem podpisania globalnej umowy dystrybucyjno-logistycznej.  Umowa obejmuje wiele aspektów globalnego łańcucha dostaw firmy Merck. UPS będzie świadczyć na rzecz firmy Merck różne usługi, w tym dystrybucję, magazynowanie i transport wielomodalny w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej.

Poleć ten artykuł:

Polecamy