Czysto bez wody

Jednym ze sposobów na usprawnienie funkcjonowania floty może być zoptymalizowanie… mycia samochodów. Innowacyjną metodą w tym zakresie jest mycie bez użycia wody.

W Polsce tę usługę wprowadza firma Autobella. Środki używane do mycia są w 90% biodegradowalne, co pozwala zaoszczędzić średnio do 200 litrów wody w stosunku do myjni tradycyjnych, bez pozostawiania odpadów i zabrudzeń. Wszystkie czynności wykonywane są w miejscu i czasie wybranym przez klienta, np. pod siedzibą przedsiębiorstwa.

Przedstawiciele Autobelli, wśród nich trzykrotny rajdowy mistrz Polski Xavier Panseri, zapewniają, że nawet najbardziej zabrudzone auto można doprowadzić do niemal idealnego stanu, bez groźby zarysowania lakieru. Za wszystko odpowiada produkt o nazwie Cristalcar. Wystarczy „psiknąć” go na brudną powierzchnię i rozprowadzić za pomocą odpowiedniej ścierki i po chwili zetrzeć.

A jak to się dzieje od strony technicznej? Detergent tworzy specjalną emulsję, która otacza brud i „podnosi go” z karoserii samochodu. Specjalna substancja tworzy warstwę ochronną, by chronić lakier przed zadrapaniem. Ta powłoka daje połysk na karoserii samochodu i zapewnia ochronę.

Poleć ten artykuł:

Polecamy