DACHSER Emission-Free Delivery rusza w Monachium

DACHSER Emission-Free Delivery rusza w Monachium

DACHSER uruchamia program bezemisyjnych dostaw w Monachium. Wszystkie dostawy przesyłek i ładunków drobnicowych w centralnej części stolicy Bawarii będą realizowane z wykorzystaniem zeroemisyjnych elektrycznych ciężarówek FUSO eCanter.

Od września w pierwszej kolejności programem DACHSER Emission-Free Delivery zostały objęte firmy i prywatni odbiorcy z obszaru przypisanego do kodu pocztowego 80539, który będzie obsługiwany przez jedną elektryczną ciężarówkę FUSO eCanter. Kolejne dwa takie pojazdy mają wyjechać na drogi śródmieścia na początku 2023 roku. Strefa dostaw bezemisyjnych Dachser w Monachium może zostać rozszerzona o obszary oznaczone kodami pocztowymi 80331 i 80333 i obejmie w sumie blisko 1,6 km kwadratowych w rejonie ruchliwych ulic wokół Sendlinger Tor, Stachus, Odeonsplatz, Theresienstrasse i Maximilianstrasse.

– Lokalizacja oddziału DACHSER w Monachium w pobliżu centrum miasta zapewnia optymalne warunki do eksploatacji w pełni elektrycznych pojazdów. Dostawy cichymi, elektrycznie napędzanymi 7,5-tonowymi ciężarówkami przyczyniają się do poprawy jakości powietrza i jakości życia w mieście – mówi Ingo Zimmermann, Operations Manager w oddziale Dachser w Monachium.

Bezemisyjność dla zrównoważonej mobilności

Koncepcja zrównoważonej logistyki miejskiej DACHSER Emission-Free Delivery obejmuje modułowy zestaw narzędzi do obsługi dostaw w centrum miasta. Należą do nich dostosowane do lokalnych wymagań furgonetki i ciężarówki o napędzie elektrycznym oraz wspomagane elektrycznie rowery towarowe. Wszystkie przesyłki – na określonym obszarze centrum miasta – są standardowo dostarczane przy wykorzystaniu pojazdów bezemisyjnych. Oznacza to, że podczas dostawy nie są emitowane żadne zanieczyszczenia powietrza ani gazy cieplarniane. Dodatkowo zmniejsza się emisja hałasu.

Obok Stuttgartu i Freiburga, Monachium jest trzecim niemieckim miastem, które skorzysta z dostaw bezemisyjnych do centrów miast – wkrótce dołączą do nich także Berlin i Hamburg. Ponadto DACHSER Emission-Free Delivery został już wdrożony w Oslo, Pradze, Strasburgu, Paryżu, Madrycie, Porto i – również od września – w Kopenhadze.

Działania na rzecz klimatu

DACHSER Emission-Free Delivery jest elementem długofalowej strategii ochrony klimatu dostawcy usług logistycznych. Dachser wraz z klientami i partnerami przeprowadza transformację logistyki w kierunku technologii nisko- i zeroemisyjnych, aby osiągnąć cele Porozumienia Paryskiego. Działania obejmują przestawienie floty na pojazdy o zerowej emisji lub zwiększenie do 100 procent udziału zielonej energii ze źródeł odnawialnych. Ponadto Dachser w ramach projektów pilotażowych będzie kontynuować prace nad rozwojem i testowaniem ciężarówek z technologią wodorowych ogniw paliwowych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy