Dobiega końca przebudowa  w Porcie Gdańsk

Dobiega końca przebudowa w Porcie Gdańsk

Kończą się prace przy przebudowie układu drogowo-kolejowego w Porcie Gdańsk. Powstaje tu 5,6 km nowych dróg, 16 rozjazdów, cztery wiadukty i parking buforowy dla aut ciężarowych. Prace ukończono w 85 procentach.

Wykonano już dodatkowy tor do terminala DCT, nowe tory do terminali węglowych oraz nowoczesny system sterowania ruchem kolejowym. Powstaje parking o betonowej nawierzchni dla samochodów ciężarowych o powierzchni 15 000 mkw.

– Cieszy nas postęp prac, jak również, to, że jesteśmy już o krok od zakończenia tak ważnego przedsięwzięcia. Obecnie realizowana inwestycja usprawni ruch drogowo-kolejowy w części układu drogowego, która obsługuje terminale zewnętrzne, głównie terminal DCT, terminal Sea-Invest i Gaspolu – mówi Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk.

W ramach projektu rozbudowy układu drogowo-kolejowego w Porcie Zewnętrznym przebudowywane są ulice: Portowa, Poinca, Kontenerowa i Budowniczych Portu Północnego o łącznej długości 5,6 km. Powstają cztery nowe wiadukty, a rozebrane zostaną dwa istniejące (w tym jeden nad czynnymi torami kolejowymi oraz drugi nad zespołem przesyłowych rur paliwowych PERN, LOTOS i Naftoport). Pojawi się dodatkowy tor do terminala DCT, nowe tory do terminali węglowych oraz nowoczesny system sterowania ruchem kolejowym. Powstanie także parking buforowy dla aut ciężarowych – pierwszy w tej części portu. Inwestycję wartą ponad 176 mln wykonuje firma NDI z Sopotu.

(Port Gdańsk)

Poleć ten artykuł:

Polecamy