Finansowa współpraca

Finansowa współpraca

Europejski Fundusz Leasingowy został strategicznym partnerem Grupy DBK przez podpisanie umowy inicjującej proces nabycia 70% udziałów w HAMA Polska. Suma bilansowa HAMA Polska wynosi prawie 500 milionów złotych, a wielkość finansowanej floty to ponad 3100 pojazdów.

Hama będąca operatorem znaku towarowego DBK Rental, należy do grupy DBK. – Rynek pojazdów ciężarowych jest dla EFL jednym ze strategicznych segmentów działalności. Dzięki nabyciu udziałów HAMA Polska rozbudujemy ofertę Grupy EFL o najem samochodów ciężarowych >3,5t oraz naczep i przyczep. W pierwszej kolejności będą to pojazdy partnerów, z którymi już dziś współpracujemy udzielając finansowania, czyli DAF, MAN, IVECO oraz naczep Kögel i Kässbohrer. Jestem przekonany, że w kolejnych etapach będziemy mogli podejmować współpracę z innymi dostawcami pojazdów i naczep – powiedział Radosław Woźniak, prezes zarządu EFL.

– Europejski Fundusz Leasingowy i Grupa DBK już od wielu lat współpracują z sukcesem w zakresie finansowania pojazdów użytkowych oraz naczep w transporcie krajowym i międzynarodowym. Naturalnym krokiem było podjęcie decyzji o partnerstwie strategicznym. Według naszych prognoz i biorąc pod uwagę oczekiwania polskich klientów, a także trendy rynkowe w Europie, rynek wynajmu pojazdów użytkowych będzie się dalej dynamicznie rozwijał w najbliższych latach. Wsparcie EFL zapewni nam możliwość długofalowego i stabilnego rozwoju floty DBK Rental oraz wejście w nowe segmenty rynku krajowego – powiedział Ireneusz Sobieski, prezes Grupy DBK.

Poleć ten artykuł:

Polecamy