Finder S.A. częścią TomTom Telematics

Finder S.A. częścią TomTom Telematics

Największy polski dostawca usług lokalizacyjnych do zarządzania flotami pojazdów Finder S.A. został częścią europejskiego lidera rynku TomTom Telematics, którego rozwiązania telematyczne służą teraz do zarządzania ponad 600 tysiącami pojazdów.

Finder S.A. zyska dzięki temu nowy impuls rozwoju w ramach organizacji wyznaczającej najnowsze trendy, o światowym znaczeniu zarówno pod względem sprzedaży jak i doświadczenia we wsparciu klientów poprzez innowacyjne produkty.

 

O wejściu TomTom Telematics na polski rynek zdecydowały obiecujące perspektywy jego wzrostu, doskonała pozycja rynkowa Finder S.A. i bardzo dobra ocena oferowanych przez spółkę produktów i rozwiązań.

 

Włączona w nowe struktury Finder S.A. będzie funkcjonowała na polskim rynku pod dotychczasową, własną marką. Dołączenie do światowego lidera rozwiązań nawigacyjnych, mapowych i telematycznych jest wynikiem strategicznego dążenia do oferowania najbardziej innowacyjnych, skutecznych i pożądanych przez użytkowników rozwiązań telematycznych na światowym poziomie. Umożliwi też pozyskanie know-how i zasobów technologicznych w nowych dla Finder S.A. obszarach. Pozwoli też rozbudować dotychczasowe kompetencje firmy, wprowadzić nowe rodzaje usług i poszerzyć dotychczasowe kręgi odbiorców. Zasoby mapowe, rozwiązania nawigacyjne TomTom i informacyjne związane z natężeniem ruchu (traffic) dają szansę na wzbogacenie produktów Finder S.A. tak, aby oprócz funkcji kontrolno-zarządczych przeznaczonych dla kierownictwa w większym stopniu ułatwiała pracę kierowcom. Punktem wyjścia do wsparcia pracy kierowców mogą być rozwiązania nawigacyjne TomTom, w połączeniu z doskonale ocenianymi produktami z obszaru informacji o natężeniu ruchu drogowego. Korzystanie z takich możliwości powinno sprawić, że kierowcy łatwiej i sprawniej dotrą do klientów, poprawi się jakość ich pracy i wrośnie obustronna satysfakcja ze współpracy między kierowcami i centrum zarządzającym.

 

Finder S.A. jest liderem usług telematycznych w Polsce z ponad 60. tysiącami pojazdów zarządzanych w oparciu o platformę lokalizacyjną Finder Online, która jest autorskim rozwiązaniem firmy. Łączy zaawansowany system informatyczny z technologiami lokalizacji i przesyłu danych – GPS i GSM. Na tej bazie Finder S.A. oferuje usługi stanowiące wsparcie zarządcze dla firm dysponujących mobilnymi zasobami – flotami różnego typu pojazdów, maszynami lub pracownikami wypełniającymi zadania w terenie. Korzystanie z platformy lokalizacyjnej przynosi użytkownikom potrójny efekt: podnosi efektywność, stymuluje oszczędności i stanowi niezawodne narzędzie kontrolne. Skutkuje wzrostem sprawności działania firmy i sprzyja polepszeniu wyniku biznesowego. Oprócz tego spełnia też istotną rolę w zwiększeniu bezpieczeństwa pojazdów, przewożonych ładunków i przede wszystkim kierowców.

 

Finder S.A. należy do najlepiej rozwijających się firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, a jej pozycję potwierdzają niezależne rankingi. Została nagrodzona „Diamentem Forbesa 2012” .

Poleć ten artykuł:

Polecamy