FM Logistic rozwija logistykę miejską

FM Logistic rozwija logistykę miejską

Citylogin otworzył drugie już centrum dystrybucyjne w pobliżu Madrytu w Hiszpanii. Obiekt przeznaczony jest do obsługi dostaw ostatniego kilometra dla wiodącego klienta detalicznego. Centrum zlokalizowane jest w San Fernando de Henares na powierzchni 7500 mkw. i zatrudnia blisko 30 pracowników oraz 40 kierowców.

Citylogin to koncept należący do FM Logistic, który został specjalnie zaprojektowany, tak aby wywierać jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Usługa polega na lokalizowaniu magazynów na obrzeżach dużych aglomeracji z dala od centrum miast oraz wykorzystywaniu niskoemisyjnych pojazdów, m.in. zasilanych energią elektryczną lub gazem ziemnym.
W Polsce do tej pory rozwiązania Citylogin oferuje platforma w Błoniu, która dysponuje pojazdem Nissan e-NV200, dodatkowo wyposażonym przez Gruau w klimatyzowaną zabudowę przystosowaną do przewozu towarów wrażliwych na zmiany temperatury. Samochód użytkowany jest od września 2017 r. i dystrybuuje towary dla klientów z branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

– Elektromobilność to zdecydowanie jeden z ważniejszych trendów tego roku i kolejnych lat. Ma on wiele zalet, ale najważniejsze z punktu widzenia biznesu to niski koszt paliwa, a od strony zrównoważonego rozwoju zerowa produkcja spalin – mówi Magdalena Lubańska-Wiśniewska, Domestic Transport Director CE, FM Logistic CE. – Dla FM Logistic troska o środowisko naturalne jest bardzo istotna, dlatego testujemy szereg rozwiązań, które ograniczają szkodliwy wpływ działalności na przyrodę nie tylko w transporcie. Są to również rozwiązania fotowoltaiczne czy specjalne procesy do odzyskiwania wody w magazynach – dodaje.
Obecnie FM Logistic wykorzystuje już 10 takich samochodów m.in. w Rzymie, Mediolanie, Turynie i Florencji. W samym Rzymie operator dostarczył ponad 62 000 paczek, znacznie zmniejszając emisję CO2. Rozwiązanie testowane jest również w Czechach, Hiszpanii, Rosji i we Francji.

Citylogin to przykład zaangażowania firmy w rozwój innowacji i działania na rzecz środowiska naturalnego. Wprowadzenie systemu Citylogin wiąże się również ze zwiększeniem wydajności, co powoduje także wzrost przychodów z działalności transportowej. Dzięki tym działaniom FM Logistic w Hiszpanii odnotował wzrost przychodów o 20% w ostatnim roku podatkowym zakończonym w marcu 2020 roku.
Współczesne zagrożenia ekologiczne wymagają od społeczeństwa i świata biznesu zdecydowanych działań i dogłębnej zmiany podejścia, aby rozwijać się w sposób bardziej odpowiedzialny. Dotyczy to każdej branży, w tym logistycznej, która niewątpliwie ma ogromny wpływ na środowisko naturalne. W związku z tym, coraz częściej globalne firmy logistyczne pracują nad wdrażaniem nowych, odpowiedzialnych strategii.

(FM Logistic)

Poleć ten artykuł:

Polecamy