Ford i BP partnerami SBJ Tomasza Czopika

Ford i BP partnerami SBJ Tomasza Czopika

Pozycja za kierownicą, zachowanie samochodu na różnych typach nawierzchni, technika jazdy w zakręcie, reakcja na poślizg nad i podsterowny – to tylko podstawowe elementy szkolenia przeprowadzonego przez Szkołę Bezpiecznej Jazdy Tomasza Czopika. Zajęcia zostały przeprowadzone na

Zajęcia zostały przeprowadzone na Fordach Focusach. Istotnymi elementami szkolenia są także: znajomość zasad działania systemów ABS i ESP, reakcja na zjawisko aquaplaningu, technika hamowania i omijania przeszkód, eliminowanie indywidualnych błędów uczestników. Podczas szkolenia przeprowadzono także kurs pierwszej pomocy. Pierwszym elementem działania podczas wypadku nie jest wbrew pozorom ocena stanu rannego, ale zabezpieczenie miejsca wypadku i wezwanie odpowiednich służb. Oprócz tego przeprowadzono zajęcia z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego. Opowiadał on o zmianach w przepisach o ruchu drogowym oraz przybliżył statystyki policyjne.

Szkoła Bezpiecznej Jazdy Tomasza Czopika została powołana do życia w 2003 roku. Cel kursów to między innymi rozwijanie zdolności panowania nad samochodem i kształcenie prawidłowych reakcji za kierownicą w sytuacjach ekstremalnych. Partnerami szkoły są Ford Polska i BP Polska, jest ona także członkiem Polskiego Stowarzyszenia Motorowego.

 

Fot. SBJ Tomasza Czopika

Poleć ten artykuł:

Polecamy