Girteka otworzyła oddział w Polsce

Girteka otworzyła oddział w Polsce

Girteka Logistics, największa litewska firma transportowa, która wyrosła na europejskiego giganta, otworzyła oddział w Polsce. Przewoźnik ulokował swoją bazę w Komornikach pod Poznaniem i zapowiada, że już do końca roku polski oddział ma działać na dużą skalę.

– Planujemy mieć w tym roku ponad 300 ciężarówek zarejestrowanych w Poznaniu i około 750 kierowców, co stanowi część wzmocnienia naszej sieci transportowej w całej Europie – mówi Donatas Načajus, dyrektor ds. transportu w firmie Girteka Logistics.

 

Nowa baza transportowa będzie posiadać własną Akademię Treningu Kierowców, gdzie kierowcy otrzymają wysokiej jakości szkolenia w celu rozwijania umiejętności bezpiecznej i ekonomicznej jazdy, a także możliwości regularnego aktualizowania swojej wiedzy. Podobne akademie zostały utworzone w głównych liniach transportowych firmy w Wilnie, Szawlach i Smoleńsku.

 

– Poznań jest idealny ze względu na dogodne położenie geograficzne, bliskość granicy z Niemcami i autostrady A2 – jednej z głównych europejskich autostrad. Ponadto w Poznaniu jest jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, która zapewni nam dostęp do bogatej puli specjalistów ds. zarządzania transportem, którzy tam studiują – uważa Donatas Načajus.

 

Girteka Logistics rozpoczęła działalność w 1996 roku. Jej początki są podobne jak w przypadku wielu polskich firm transportowych – Mindaugas Raila kupił używany ciągnik siodłowy oraz naczepę i rozpoczął działalność. Girteka początkowo skupiała się na przewozach na wschodzie, ale prawdziwy rozwój firmy zaczął się po przyjęciu Litwy do Unii Europejskiej.

 

Ostatnie lata działalności to podbój rynków zachodnich i niewyobrażalne tempo rozwoju. Między 2010 a 2018 rokiem liczebność floty Girteki wzrosła z 600 do 5600 ciągników! Aktualnie Girteka przewozi 460 tys FTL-ów rocznie. Inwestycje mają jeszcze przyśpieszyć – w 2021 roku firma chce mieć 10 000 ciężarówek i 20 000 kierowców.

Poleć ten artykuł:

Polecamy