Gruber Logistics z nowymi pojazdami

Gruber Logistics z nowymi pojazdami

IVECO S-Way LNG podpisała umowę z włoskim operatorem logistycznym na dostawę 100 pojazdów zasilanych skroplonym gazem ziemnym (LNG).

Pojazdy trafią do Gruber Logistics z siedzibą w regionie Alto Adige i zostaną dostarczone za pośrednictwem lokalnego przedstawiciela IVECO w Bolzano, firmy Gasser Srl do końca bieżącego roku.

Decyzja Gruber Logistics o przestawieniu części swojej floty na pojazdy napędzane paliwami alternatywnymi podyktowana jest troską firmy o środowisko naturalne i jej zobowiązaniem do wniesienia wymiernego wkładu w osiągnięcie celów wyznaczonych przez Unię Europejską. Do tego dochodzi lokalizacja jej historycznej siedziby w obszarze znajdującym się w centrum intensywnej debaty na temat kwestii środowiskowych. Zgromadzenie Regionu Tyrol przyjęło ważne postanowienia mające na celu ograniczenie wpływu zanieczyszczeń generowanych przez ciężkie pojazdy przejeżdżające przez przełęcz Brenner.

– Naszym celem jest posiadanie najliczniejszej floty w Europie w zakresie zrównoważonego transportu poprzez wykorzystanie istniejących technologii i wspieranie innowacji – powiedział Martin Gruber, prezes Gruber Logistics.

Założona w 1936 roku firma Gruber Logistics jest dziś grupą kierowaną przez trzecie pokolenie rodziny Gruber. Posiadając biura w Europie i Azji, firma oferuje swoim klientom szeroką gamę usług w zakresie transportu częściowego, kompletnego i specjalistycznego, transportu lotniczego i morskiego, logistyki i przewozów przemysłowych. Obsługuje wiele branż, począwszy od przemysłu stalowego po sektor motoryzacyjny, od przemysłu chemicznego po branżę spożywczą i papierniczą. 

Poleć ten artykuł:

Polecamy