Inteligentny System Ratunkowy ISR2 w Skodzie

Inteligentny System Ratunkowy ISR2 w Skodzie

Skoda Auto Polska oraz Keratronik podpisały umowę dotyczącą wyposażania samochodów marki Škoda w systemy ratunkowe i antykradzieżowe o nazwie „Inteligentny System Ratunkowy ISR2”.

ISR2 pozwala na stały nadzór nad sposobem przemieszczania się pojazdu, dzięki grawitacyjnym czujnikom przyspieszenia oraz systemu GPS. W przypadku stwierdzenia wypadku lub groźnej kolizji, rozpoczyna się procedura powiadamiania Centrum Monitorowania ISR2. Gdy potrzebna jest pomoc, na miejsce zdarzenia wysyłane są najbliższe jednostki ratunkowe (Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna). Pomoc można również wezwać za pomocą przycisku ISR na konsoli użytkownika.
Ponadto, system pełni funkcję antykradzieżową. Próba holowania, włączenie się fabrycznego alarmu lub odłączenie głównego zasilania – informacje te są natychmiast przekazywane do CM (Centrum Monitoringu), które uruchamia procedurę antykradzieżową i powiadamia policję. ISR może również służyć właścicielowi do kontroli jego pojazdu lub pojazdów, co pozwala na ich optymalne wykorzystanie, a także na efektywne planowanie i kontrolę przebytych tras. Zebrane parametry dostępne są zarówno w czasie rzeczywistym, jak i w postaci raportów historycznych. System dostępny jest już dla wszystkich modeli marki Škoda.

Poleć ten artykuł:

Polecamy