Kieleckie święto drogownictwa zakończone

Kieleckie święto drogownictwa zakończone

XXI Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska, które równolegle w wystawami Maszbud, Rotra, Traffic-Expo-TiL i debiutującym Europarkingiem od 13 do 15 maja 2015 roku dobyły się w Targach Kielce udowodniły po raz kolejny, ze lider jest tylko jeden.

„Kieleckie święto drogownictwa” to w tym roku ponad 400 wiodących firm z 22 krajów całego świata, które zaprezentowały swoją ofertę na powierzchni niemal 20.000 metrów kwadratowych. Ich ekspozycję obejrzało ponad 15.000 profesjonalnych zwiedzających.

 

Podczas targów zaprezentowano najpotężniejsze maszyny w pokazach dynamicznych, rozstrzygnięto emocjonujące konkursy i co najważniejsze – rozmawiano o tematach najważniejszych dla branży. Wszystko to opatrzone było prawdziwie biznesową atmosferą.

 

– Uważam, że miniona edycja targów była bardzo dobra. Już po pierwszym dniu targów byłem usatysfakcjonowany, mogłem wracać do domu, bo spełniły się wszelkie moje oczekiwania – tak dużo klientów odwiedziło nasze stoisko, wciąż mieliśmy co robić. Drugi dzień był jeszcze lepszy. Jestem mile zaskoczony. Zawsze w Kielcach odnotowujemy mnóstwo odwiedzin stałych klientów, ale co roku, pojawiają się ci całkiem nowi, z jakimi nawiązujemy współpracę. Na targach w Kielcach pojawiamy się od samego początku i zawsze są to udane edycje. Od kilku lat rośnie frekwencja osób zwiedzających. Dla nas wystawców to bardzo dobry znak. To jak zmieniły się same Targi Kielce to też wielki sukces. Są imponujące, światowe, supernowoczesne. Będziemy tu z pewnością za rok, to jedyna impreza wystawiennicza, na jakiej się pojawiamy w Polsce – mówił trzeciego dnia targów Mirosław Jakubiak, prezes Zarządu, Full Maszyny Budowlane Sp. z o.o.

 

Takie rozmowy tylko w Targach Kielce

 

Autostrada-Polska tradycyjnie była miejscem wielu ważnych rozmów i spotkań. Wśród nich znalazł się Kongres Innowacji Infrastrukturalnych organizowany w ramach cyklu Konferencje Specjalistyczne nauka-praktyka-biznes. Podczas Kongresu zaprezentowano najbardziej nowoczesne produkty i technologie stosowane w branżach drogowej, mostowej i dziedzinach pokrewnych. W programie targów znalazła się również konferencja „Elementy polityki transportowej w Polsce i Unii Europejskiej”, której towarzyszył widowiskowy „Fuel Duel – Wielki pojedynek na zużycie paliwa” czyli rywalizacja oszczędnej jazdy pomiędzy maszyną i człowiekiem. Jak co roku wystawie towarzyszył Salon Kruszyw organizowany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w ramach którego odbyła się interesująca debata „Pełne wykorzystanie surowców”. Podczas targów nie zabrakło rozmów dotyczących umów o roboty budowlane, dróg betonowych czy bezpieczeństwa technicznego maszyn i żurawi.

 

Udział w tegorocznych targach wzięło też Ministerstwo Gospodarki, które przygotowało projekt ustawy o wspieraniu polubownych metod rozwiązywania sporów. Założenia ustawy zostały oficjalnie zaprezentowane i komentowane w czasie spotkania „Mediacje gospodarcze – nowa jakość w biznesie”.

 

Druga edycja Big Bau Master

 

Jedna plastikowa piłeczka, trzy kolorowe balony i kilka zużytych opon – tyle wystarczyło by zmagający się na co dzień z tonami przeładunku operator koparki zmienił się w delikatnego i niezwykle precyzyjnego mężczyznę. To wszystko za sprawą konkursu Big Bau Master. Organizatorzy przygotowali wiele spektakularnych, wymagających wysokiej zręczności i dużego doświadczenia konkurencji. Wśród nich był m.in. test sprawnościowy na nakładanie opon samochodowych na pal. W zmaganiach udział wzięło kilkudziesięciu operatorów z całej Polski. Konkurs organizowany był wspólnie ze Stowarzyszeniem Operatorów Maszyn Roboczych „Operator”.

 

Mocny debiut

 

Tegorocznym targom budownictwa drogowego po raz pierwszy towarzyszył Międzynarodowy Salon Techniki Parkingowej Europarking. Podczas wystawy zaprezentowane zostały między innymi rozwiązania z zakresu systemów kierowania ruchem, monitoringu czy telewizji przemysłowej. W czasie targów można było poznać tajniki konstrukcji parkingów oraz kształtowania ich nawierzchni.

 

W programie wydarzenia poświęconemu systemom parkingowym znalazła się między innymi konferencja „Problemy parkingowe obszarów zurbanizowanych” organizowana przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji, Oddział Kraków, Politechnika Krakowska. Podczas konferencji rozmawiano między innymi o nowych formach mobilności takich jak carsharing.

Poleć ten artykuł:

Polecamy