Konsolidacja przesyłek – oszczędność nawet do 40%

Konsolidacja przesyłek – oszczędność nawet do 40%

Rozwój handlu internetowego, łatwość sprzedaży na rynki zagraniczne, wysoki poziom innowacyjności są elementami zwiększającymi wymagania w stosunku do efektywnej kosztowo dystrybucji. 

Unifaun, dzięki rozbudowanej sieci połączeń z kurierami i przewoźnikami, umożliwia nie tylko elastyczne dopasowanie procesów transportowych do warunków rynkowych, ale także wybór i szybkie wdrożenie rozwiązania najbardziej optymalnego kosztowo.

Przykładem mogą być klienci Unifaun, którzy prowadzą sprzedaż i dostawy towarów w paczkach na rynki zagraniczne. Zamiast wysyłania poszczególnych paczek bezpośrednio z Polski na rynek zagraniczny, płacąc każdorazowo za przesyłkę paczkową zagraniczną, konsolidują paczki na wysyłki paletowe i dostarczają je na palecie, np. usługą drobnicową do kraju docelowej dostawy w ustalone miejsce odbioru z kurierem „ostatniej mili”

Dzięki Unifaun i połączeniom EDI z kurierami z danego rynku w Europie, każda paczka wychodząca na palecie z Polski jest oklejana etykietą kuriera „ostatniej mili”.

Unifaun zapewnia również połączenia z przewoźnikami drobnicowymi jak i przewoźnikami „FTL”. Cały proces dystrybucji od początku aż do dostawy do klienta końcowego jest zarządzany u monitorowany z jednym systemie Unifaun.

Z obliczeń naszych klientów wynika, że taka forma konsolidacji i dystrybucji pozwala na obniżenie kosztów procesu transportu paczek nawet o 40%, w zależności od konkretnych parametrów biznesowych. 

Oczywiście, konsolidacja przesyłek, a co za tym idzie, zmiana procesu dostaw musi nadal spełniać założenia logistyczne oraz ustalone lead time dostawy, więc każda firma chcąca skorzystać z takiej możliwości powinna przed podjęciem takiej decyzji przeprowadzić analizę. Unifaun chętnie podzieli się success story swoich klientów, którzy korzystają z tej opcji i zapewni wsparcie swoimi produktami.

Poleć ten artykuł:

Polecamy