Laureaci badania Supply Chain Designer 2021

Laureaci badania Supply Chain Designer 2021

Podsumowanie dziewiątej edycji badania Supply Chain Designer pozostawiło nas w przekonaniu, że poziom zarządzania w działających w Polsce firmach produkcyjnych i handlowych ciągle rośnie. Cieszymy się zatem, iż po raz kolejny mogliśmy wyróżnić projekty, na których naprawdę warto się wzorować.
Supply Chain Designer to program badawczy, prowadzony przez Wydawnictwo Eurologistics. Jego celem jest gromadzenie i promowanie projektów, które są efektami twórczej pracy kadry zarządzającej firm produkcyjnych i handlowych. Ambicją organizatora jest nagradzanie działań i rozwiązań, które wspomagają i znacznie usprawniają zarządzanie szeroko pojętymi łańcuchami dostaw.
Patrząc na wyniki badania na przestrzeni ostatnich lat nie da się nie zauważyć, że poszukując źródeł usprawnień, kadra menedżerska coraz mocniej eksploruje możliwości, jakie niesie ze sobą Przemysł 4.0. Jednak wdrożenia te realizowane są w sposób przemyślany ze świadomością tego, iż automatyzacja nie zlikwiduje istniejących błędów w procesach i powinna być ostatnim krokiem podejmowanych w procesach doskonalenia działań firmy.
W edycji 2021 postanowiliśmy przyznać dwie nagrody główne. Po raz kolejny oprócz głównej kategorii wyróżniliśmy także najlepszy projekt z programu Top Young 100. To cykliczny, roczny program rozwojowy dla najlepszych studentów z obszaru łańcucha dostaw w Polsce. Program zainicjowany został przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i współorganizowany z kluczowymi graczami na rynku.

NAGRODY GŁÓWNE W PROGRAMIE  SUPPLY CHAIN DESIGNER 2021

Firma Tubądzin Management Group

za projekt

Automatyzacja centrum logistycznego

Projekt obejmował budowę nowego magazynu z automatyczną strefą kompletacji. Jury zwróciło uwagę na wysoce zaawansowany proces analizy, dzięki któremu oceniano realną wartość planowanego wdrożenia automatyki magazynowej, a także doskonałe dopasowanie realizowanej inwestycji do potrzeb firmy.


Firma Walstead Central Europe

za projekt

Cyber-fizyczna platforma logistyczna

Projekt dotyczył stworzenia nowej, cyber-fizycznej platformy, pozwalającej podnieść efektywność zakładu produkcyjnego. Dzięki platformie udało się zintegrować dane pochodzące z kilkunastu niezależnych, wcześniej stosowanych systemów informatycznych. Jury było pod wrażeniem tego, jak dalece w ramach projektu sięgnięto po szereg zaawansowanych technologii, otwierając firmie drogę do pełnej transparentności procesów produkcyjnych.


WYRÓŻNIENIE W KATEGORII SUPPLY CHAIN YOUNG DESIGNER 2021

Zespół projektowy w składzie Maciej Mach, Klaudia Mazur, Kacper Kozioł, Kacper Klimiuk i Marcin Janicki, działający w firmie Biedronka Jeronimo Martins Polska S.A.

Opiekun projektu: Kamil Holubowicz, Menedżer ds. Łańcucha Dostaw 

w Biedronka Jeronimo Martins Polska S.A. 

Nagrodzony zespół studentów opracował algorytm obliczający ilość produktu na akcję oraz rozdzielnik po sklepach.

Projekt miał za zadanie skonstruować narzędzie, które pozwoliłoby szybciej oraz w ustandaryzowany sposób prognozować sprzedaż kategorii non-food. Na bazie danych historycznych udało się znaleźć główne składowe modelu, które wpływają na ostateczną wielkość sprzedaży.  Rozwiązanie zyskało wysokie oceny ze strony  firmy Biedronka Jeronimo Martins Polska S.A., zaś jury programu Supply Chain Young Designer uznało je za najlepszy z nominowanych projektów.

Nominację do wyróżnienia otrzymały też projekty “Net Promoter Score”, opracowany przez zespół projektowy prowadzony przez Mateusza Łąpiesia i działający w firmie Oriflame; a także “Korelacja planu przejazdów pociągów z zapotrzebowaniem na moc w sieci operatora systemu dystrybucyjnego”, opracowany przez zespół projektowy prowadzony przez Patryka Gniewka i działający w firmie PKP Energetyka S.A.


Poleć ten artykuł:

Polecamy