Mitsubishi przejęte

Mitsubishi przejęte

MMC Car Poland (MMCP), wcześniej zarządzana przez Mitsubishi Corporation, zmienia właściciela. Hiszpańska firma Bergé Auto przejęła import i dystrybucję aut osobowych Mitsubishi w Polsce. Mitsubishi Corporation pozostaje akcjonariuszem, posiadającym dzięki niedawnej inwestycji finansowej w Bergé Auto 25% udział w spółce MMCP.

Po 24 latach pod zarządem Mitsubishi Corporation, kolejny etap w działalności Mitsubishi Motors w Polsce będzie wyznaczać Bergé Auto. Został on nowym importerem, odpowiedzialnym za dystrybucję i obsługę sieci dealerskiej marki w Polsce.

Bergé Auto to hiszpańska grupa zajmująca się dystrybucją pojazdów, sprzedająca rocznie ponad 150 000 sztuk samochodów 28 marek na 9 rynkach, w tym w Hiszpanii, Portugalii, Finlandii, Szwajcarii i na kilku kluczowych rynkach Ameryki Łacińskiej. W 2019 r. wygenerowała obrót w wysokości 3,1 mld euro. Reprezentuje MMC na innych 5 rynkach, gdzie w roku 2019 osiągnięto sprzedaż 45 000 egzemplarzy pojazdów.

Adam Męciński pozostanie na stanowisku dyrektora generalnego (CEO) MMC Car Poland, a zmiany właścicielskie nie będą miały wpływu na codzienną działalność firmy.

Celem Bergé Auto jest realizacja strategicznego planu wzrostowego, przewidującego budowę silniejszej, globalnej i nastawionej na infrastrukturę cyfrową firmy, zdolnej do oferowania nowych wartości w branży motoryzacyjnej i transportowej.

Poleć ten artykuł:

Polecamy