Nowy park Prologis w Budapeszcie już wynajęty

Nowy park Prologis w Budapeszcie już wynajęty

Prologis Park Budapest Sziget II jest kolejnym kamieniem milowym w rozwoju działalności Prologis na węgierskim rynku. Pomimo trwających jeszcze prac budowlanych inwestycja jest już w pełni wynajęta. Pierwszy budynek wkrótce zostanie oddany do użytku węgierskiej firmie spedycyjno-magazynowej SFL Ltd.

Dla klientów nieruchomości logistycznych ważna jest doskonała lokalizacja oraz odpowiednia powierzchnia zapewniająca efektywne operacje, a pracownikom komfortowe środowisko pracy. Nowy Prologis Park Budapest Sziget II o powierzchni 13 hektarów oferuje to wszystko.
Pomimo trwających jeszcze prac budowlanych inwestycja jest już w pełni wynajęta. Budynek DC1A wkrótce zostanie oddany do użytku węgierskiej firmie spedycyjno-magazynowej SFL Ltd. W ramach wspólnego projektu z GREE Magyarország, SFL wykorzysta powierzchnię do infrastrukturalnej modernizacji procesów logistycznych urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.
– Postawiliśmy na tę lokalizację, ponieważ wierzymy, że Prologis będzie nas wspierać w obsłudze klientów na jeszcze wyższym poziomie niż kiedykolwiek wcześniej. Nasze dotychczasowe doświadczenia ze współpracy potwierdzają, że jest to dobry wybór – powiedział Zoltán Cseke, dyrektor zarządzający Silver Forest Logisticsystem.
W Prologis Park Budapest Sziget II aż 25% całkowitego zaopatrzenia w energię będzie pochodziło z odnawialnych źródeł, m.in. z systemów fotowoltaicznych. Pracownicy skorzystają również z benefitów inicjatywy PARKlife™, której celem jest poprawa jakości pracy i życia osób zatrudnionych w parkach Prologis.
Najnowszy park Prologis w węgierskim portfolio położony jest w doskonałej lokalizacji, zaledwie 17 km na południe od centrum Budapesztu, w miejscowości Szigetszentmiklós, tuż przy autostradzie M0. Autostrada zapewnia szybki i łatwy dostęp do lotniska międzynarodowego oraz do autostrad M1, M7 i M5, co czyni park strategicznym punktem na mapie firm logistycznych.
– Szybkość, z jaką nowy budynek został wynajęty, odzwierciedla duże zapotrzebowanie rynku na doskonałą lokalizację i najwyższej klasy powierzchnię logistyczną. A to dopiero pierwszy rozdział w historii tego park” – powiedziała Zsuzsanna Hunyadi, Director of Leasing and Customer Experience at Prologis Hungary.
Park posiada jeszcze 47 tys. mkw. powierzchni do rozbudowy. Oznacza to, że w przyszłości do Silver Forest Logisticsystem mogą dołączyć kolejne firmy poszukujące doskonałej lokalizacji na Węgrzech.

(Prologis)

Poleć ten artykuł:

Polecamy