P3 Logistic Parks kupiło od Panattoni park Wrocław Campus 39

P3 Logistic Parks kupiło od Panattoni park Wrocław Campus 39

P3 Logistic Parks nabyło park logistyczny Wrocław Campus 39 od dewelopera powierzchni przemysłowych firmy Panattoni. To już piąta inwestycja P3 na południu Polski w ciągu ostatniego roku.

Projekt Wrocław Campus 39, przemianowany na P3 Wrocław II składa się z 4 budynków o łącznej powierzchni 185.000 m², dostosowanych do potrzeb magazynowania i lekkiej produkcji. Inwestycja posiada dostęp do autostrady A4 łączącej Berlin, przez Wrocław i Górny Śląsk, z Krakowem i Ukrainą oraz drogi ekspresowej S8, która łącząc się z autostradami A1 i A2 umożliwia sprawny dojazd do stolicy Dolnego Śląska.

Zgodnie z założeniami P3 dotyczącymi zrównoważonego rozwoju, park osiągnął poziom BREEAM “Excellent”.

Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce mówi: – Rozpoczynamy rok 2023 atrakcyjnym przejęciem, które jest już naszą piątą transakcją w południowej Polsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy. P3 Wrocław II są idealnie zlokalizowane w południowo-zachodniej Polsce, z dobrym dostępem do kluczowej infrastruktury, pracowników i dużych zakładów produkcyjnych w regionie. Strategia P3 w Polsce skupia się na identyfikacji atrakcyjnych możliwości rozwoju i inwestycji, które uzupełnią nasz portfel aktywów w całym kraju. Wierzymy, że rok 2023 może przynieść podobne transakcje firmom jak P3, zdolnym do wykorzystania takich okazji.

Robert Dobrzycki, CEO & Co-Owner Panattoni Europe, UK i India dodaje: – Panattoni jest największym w Europie podmiotem lokującym kapitał instytucjonalny w aktywa przemysłowe i logistyczne, o średniej wartości około 7,0 mld euro rocznie. Sprzedaż naszego wrocławskiego parku logistycznego firmie P3 świadczy o utrzymującym się silnym apetycie inwestorów na nieruchomości przemysłowe i logistyczne. W Polsce podaż nowych inwestycji nadal nie nadąża za zapotrzebowaniem na powierzchnię ze strony firm przemysłowych i e-commerce oraz rosnącym trendem nearshoringu.

Michał Skiba, Investment Manager P3 Logistic Parks w Polsce mówi: – Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawartej transakcji. Zwłaszcza, że dotyczy ona wysokiej jakości obiektu o olbrzymim potencjale. Zakupiony przez nas park jest idealnie położony w jednej z topowych lokalizacji na rynku magazynowym w Polsce, przez co jest atrakcyjny dla najemców. Jesteśmy przekonani, że to właściwa inwestycja, która doskonale wpisuje się w plan rozwoju P3 Logistic Parks w Polsce.

Podczas transakcji P3 Logistic Parks doradzały takie firmy jak: Greenberg Traurig, Gleeds, Cushman & Wakefield oraz Delta Simons, PwC Polska.

Firmie Panattoni doradzało DLA Piper.

Poleć ten artykuł:

Polecamy