Panattoni oddało kolejny etap parku w Zielonej Górze

Panattoni oddało kolejny etap parku w Zielonej Górze

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ukończył trzeci etap Panattoni Park Zielona Góra III, który jest już wynajęty w 80%. Głównym najemcą pozostaje firma ECE Logistics.

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ukończył trzeci etap Panattoni Park Zielona Góra III, który jest już wynajęty w 80%. Głównym najemcą pozostaje firma ECE Logistics, dla której jest to największa powierzchnia wynajmowana w ramach jednej lokalizacji. Ponadto w I połowie 2024 r. firma zajmie kolejne dwie przestrzenie, tym razem biurowe, o łącznej powierzchni 410 m kw. Z Zielonej Góry firma ECE Logistics obsługuje klientów z branży e-commerce.

W województwie lubuskim Panattoni dostarczyło już blisko 750 000 m kw., a ponad 165 000 m kw. pozostaje w budowie. Deweloper odpowiada obecnie za blisko połowę wolumenu powierzchni przemysłowej na jednym z najszybciej rozwijających się krajowych rynków – Po pierwszym półroczu bieżącego roku województwo lubuskie pod względem dostarczonej powierzchni znajdowało się zaraz za tzw. Wielką Piątką. To potwierdzenie ogromnego postępu jaki ten region zrobił w ostatnich latach. Bliskość zachodniej granicy w połączeniu z rosnącymi wolumenami obiektów przemysłowych o bardzo wysokim standardzie przyciąga nowoczesny biznes, który zyskuje bazę do międzynarodowej działalności. To właśnie takie lokalizacje jak Zielona Góra mają potencjał, by stać się hubem ekspansji firm na nowe rynki  – podsumowuje Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni.

Przykładem potencjału lokalizacji jest kompleks trzech parków przemysłowych Panattoni w Zielonej Górze. Dwa ukończone, o łącznej powierzchni 137 000 m kw. zostały w całości skomercjalizowane. Budowa Panattoni Park Zielona Góra III również się zakończyła, a powierzchnia 30 000 m kw. jest już bliska pełnego wynajęcia. Z obiektu korzysta globalny producent i dystrybutor mocnych alkoholi, a także firma transportowa ECE Logistics, która od listopada br. prowadzi operacje na pełnej wynajętej powierzchni przemysłowej – łącznie 11 500 m kw.

To największa przestrzeń zajmowana przez tę firmę w ramach jednej lokalizacji. Dostępność całej wynajętej powierzchni przemysłowej pozwoli znacznie poszerzyć bazę klientów oraz kompleksowo wesprzeć partnerów biznesowych firmy w ekspansji na nowe rynki. ECE Logistics z nowego obiektu prowadzić będzie procesy dla klientów branży e-commerce i obsłuży takie rynki jak Niemcy i Francja na zachodzie czy Czechy na południu.

Dla ECE Logistics jednym z najważniejszych kryteriów w wyborze strategicznej lokalizacji był wysoki standard zrównoważonych rozwiązań, który pomoże firmie w realizacji jej celów ekologicznych. Inwestycja Panattoni idealnie spełnia ten wymóg: przechodzi certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent, a rozpoczęcie budowy Panattoni Park Zielona Góra III zostało poprzedzone kompleksowym raportem wykwalifikowanego ekologa, który określił m.in. wyzwania w zakresie wpływu na bioróżnorodność czy poprawy wartości ekologicznej terenu. Panattoni planuje nie tylko spełnić, ale wyjść ponad wytyczne ekologa – m.in. realizując około 1000 m kw. terenów zielonych – dwa razy więcej niż zalecane. W ramach inwestycji deweloper dostarczy również domki dla bezkręgowców, owadów i ptaków, a także zadba o redukcję emisji CO2 przez podwyższoną izolacyjność ścian i dachu. Ponadto pracownicy skorzystają m.in. z infrastruktury dla rowerzystów czy stacji ładowania samochodów elektrycznych.

W ramach Panattoni Park Zielona Góra III do wynajęcia został ostatni segment, o powierzchni 5000 m kw. Powierzchnia sprawdzi się doskonale zarówno w obsłudze procesów logistycznych, e-commerce, jak i produkcyjnych. Potencjalny najemca skorzysta z bardzo dobrej lokalizacji parku. Bliskość autostrady A2 pozwala na sprawne połączenie z najważniejszymi ośrodkami w tej części Europy, jak Warszawa, Poznań, Łódź czy Berlin. W okolicy przebiega również droga S3 łącząca Pomorze Zachodnie z południową granicą kraju.

Poleć ten artykuł:

Polecamy