Panattoni przekroczy 200 000 m kw. w ramach City Logistics w Warszawie

Panattoni przekroczy 200 000 m kw. w ramach City Logistics w Warszawie

Panattoni, najaktywniejszy deweloper na świecie, rusza z drugą realizacją na warszawskim Targówku w tym roku. Firma dostarczy projekt o wartości 8,5 mln euro i powierzchni 17 615 m kw. City Logistics Warsaw VI jest dziesiątą inwestycją miejską dewelopera w stolicy.

Region warszawski odpowiada za blisko 20 proc. całkowitego wolumenu powierzchni przemysłowych w kraju, a regularnie zwiększają się zasoby obiektów miejskich w samej stolicy. Panattoni ukończyło tu 5 projektów City Logistics oraz 3 projekty City Logistics Airport w okolicy Lotniska Chopina. W ostatnim czasie deweloper ruszył z budową City Logistics Warsaw IX na Targówku, a teraz rozpoczyna realizację City Logistics Warsaw VI przy ul. Księżnej Anny.

Nowa inwestycja pozwoli najemcom zarówno na efektywną obsługę rynku stołecznego dzięki odległości zaledwie 7 km od centrum miasta, jak i działalność krajową czy międzynarodową z wykorzystaniem kluczowych paneuropejskich korytarzy transportowych: E67 – łączącego Helsinki z Warszawą czy korytarza łączącego Warszawę z Berlinem.

– Kolejne miejskie inwestycje realizowane w Warszawie potwierdzają szczególną atrakcyjność tego rynku dla segmentu City Logistics. W tych obiektach powstają już nie tylko powierzchnie magazynowe czy logistyczne, ale także laboratoria, działy R&D i zaawansowane technologicznie zakłady produkcyjne, które potrzebują specjalistów w konkretnych dziedzinach. Warszawa jako ważny ośrodek akademicki z liczbą ćwierć miliona studentów ma pod tym względem ogromny potencjał – mówi Karolina Przygoda, Associate Leasing Director (Region Warsaw City) w Panattoni.

Miejska lokalizacja umożliwi pracownikom sprawne dotarcie do obiektu, m.in. dzięki znajdującemu się w sąsiedztwie przystankowi autobusowemu czy dwóm stacjom metra w promieniu 2,5 km. W ramach inwestycji Panattoni zrealizuje wewnętrzną drogę dojazdową, a także zaimplementuje szereg zrównoważonych rozwiązań z zakresu wellbeingu użytkowników, bioróżnorodności czy energooszczędności, które pozwolą na uzyskanie certyfikacji środowiskowej BREEAM na poziomie Excellent. Na terenie obiektu deweloper zastosuje m.in. zieleń ozdobną.

Miejskie 660 tysięcy. Panattoni już ukończyło miejskie inwestycje w Polsce o łącznej powierzchni ok. 560 000 m kw., a kolejne 100 000 m kw. pozostaje w budowie. Deweloper zrealizował obiekty z tego segmentu w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Krakowie i Łodzi. – Koncepcja Panattoni City Logistics została zainaugurowana zaledwie 6 lat temu, a jej błyskawiczny rozwój potwierdza, że trafiliśmy w dziesiątkę – podsumowuje Marek Dobrzycki.

Poleć ten artykuł:

Polecamy