PKP Cargo Connect z połączeniami do Turcji

PKP Cargo Connect z połączeniami do Turcji

Już w maju pojedzie pierwszy pociąg operatorski na trasie Gliwice – Izmit – Gliwice. Szczegóły i ostateczne warunki współpracy uzgodnione zostały na spotkaniu w Stambule przez przedstwawicieli PKP Cargo Connect i Logitrans.

Firma Logitrans to marka logistyczna w obszarze obejmującym głównie Azję, w tym Rosję, Kazachstan i inne kraje Wspólnoty Niepodległych Państw, kraje bałtyckie oraz Europę Środkową. – Jest to duży sukces handlowy i mamy nadzieję również biznesowy – komentuje Ivan Ružbacký, prezes PKP Cargo Connect.
Zakres współpracy między stronami ma dotyczyć uruchomienia pociągu operatorskiego na trasie Gliwice – Izmit – Gliwice, w ramach projektu sieci połączeń operatorskich, które są stałą ofertą przewoźnika. Izmit to jedno z ważniejszych miast na mapie gospodarczej Turcji, duży port leżący około 100 km od Stambułu, na wschodnim wybrzeżu Morza Marmara. Stałe połączenie na tej trasie będzie realizowane raz w tygodniu w obu kierunkach, a pierwszy pociąg wyruszy już na początku maja 2021 roku.
. – Jesteśmy przygotowani do zwiększenia liczby pociągów do dwóch w tygodniu jeszcze przed końcem roku – mówi Michał Gileta, menedżer w obszarze intermodalnym Spółki. – Będzie to zależało od zainteresowania wśród klientów naszym nowym połączeniem intermodalnym – dodaje Gileta.
Poza transportem kolejowym i przeładunkami możliwe jest zapewnienie przewozu ciężarówkami zarówno od nadawców na terminal, jak i z terminala do ostatecznych odbiorców (pierwsza i ostatnia mila). Dodatkowo Spółka zapewnia obsługę celną.
– Uruchomienie pociągów do Turcji jest bardzo ważne dla Grupy PKP Cargo, gdyż jest to kraj położony na ważnych szlakach handlowych, mogący pochwalić się dynamicznie rosnącą wymianą towarową. Miliony ton tych ładunków są przewożone także z i do Europy i my chcemy również je obsługiwać – podkreśla Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo S.A.

Poleć ten artykuł:

Polecamy