Porozumienie Millennium Leasing i ARP Leasing

Porozumienie Millennium Leasing i ARP Leasing

Podpisano porozumienie pomiędzy zarządami Millennium Leasing a ARP Leasing. Ustalono zasady i tryb współpracy dotyczące sprzedaży środków transportu, stanowiących przedmioty leasingu w umowach leasingu zawartych przez Millenium Leasing. Ma to związek z podjęciem przez ARP decyzji o udzieleniu refinansowania leasingu realizowanego na podstawie tych umów w ramach Tarczy Antykryzysowej dla przewoźników.

– To bardzo dobra wiadomość dla polskich firm transportowych korzystających dotychczas z leasingu u naszego partnera biznesowego. Przedsiębiorcy mogą liczyć na spójne podejście do możliwości uzyskania refinansowania aktualnych umów leasingowych w ramach oferowanego przez nas instrumentu wsparcia, w przypadku dokonania takiego wyboru. To pierwsze takie porozumienie jakie materializujemy po kilkunastu dniach intensywnej i znakomitej współpracy zespołów roboczych z Millenium Leasing. Wspólnym interesem jest zapewnienie optymalnego wsparcia dla przedsiębiorców w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią COVID-19 – mówi Wojciech Miedziński, prezes ARP Leasing.

– Porozumienie w ramach oferowanego przez ARP instrumentu wsparcia Tarczy Antykryzysowej określa operacyjne ramy dla skorzystania z tego instrumentu. Wierzę, że ten pierwszy krok jest dobrym prognostykiem na przyszłość, kiedy to oprócz wsparcia płynności, będziemy mogli uczestniczyć w kolejnych etapach wspierania polskiej gospodarki – mówi Marcin Balicki, prezes Millennium Leasing.

Poleć ten artykuł:

Polecamy