Nowy magazyn Prologis  w sercu Węgier

Nowy magazyn Prologis w sercu Węgier

Prologis otwiera nowy grunt pod rozwój węgierskiego sektora nieruchomości logistycznych. W Prologis Park Budapest-Sziget II powstaje budynek spekulacyjny o powierzchni 11 600 mkw., a sam park ma możliwość rozbudowy o kolejne 48 000 mkw.

Zaprojektowany przy użyciu innowacyjnej technologii BIM (Building Information Modeling) budynek DC1A umożliwi sprawne i bezpieczne prowadzenie operacji magazynowych dzięki wysokości 12 metrów i nośności podłogi aż 7 ton na metr kwadratowy. Budynek będzie wyposażony w szereg funkcji, dzięki którym stanie się doskonałym przykładem nowoczesnych nieruchomości logistycznych na Węgrzech.

Wszystkie nowe obiekty Prologis poddawane są akredytacji BREEAM. W parku Budapest-Sziget II odnawialne źródła energii zapewniają aż 25% całkowitego zapotrzebowania na energię, co umożliwione zostało przez wdrożenie zielonych rozwiązań, jak panele słoneczne. Klienci w budynku DC1A skorzystają także z PARKlife – to inicjatywa Prologis, której celem jest zapewnienie jeszcze lepszych warunków wszystkim pracującym w parkach.
Prologis Park Budapest-Sziget II to doskonale zlokalizowany park w granicach Budapesztu, tuż przy autostradzie M0, 7 km na południe od centrum miasta. Użytkownicy parku mogą cieszyć się szybkim i efektywnym dostępem do międzynarodowego lotniska oraz autostrad M1, M7 i M5. Dzięki temu Budapeszt-Sziget II jest doskonałą bazą strategiczną dla krajowej i międzynarodowej dystrybucji.

– Szigetszentmiklós to już ugruntowany punkt na węgierskiej mapie logistycznej. Klienci doceniają doskonałą lokalizację tego obszaru i połączenia z pozostałymi regionalnymi sieciami logistycznymi. Obecnie budujemy nowy magazyn który posiada wszystkie elementy wyróżniające nas na węgierskim rynku logistycznym i które pomogą nam w zapewnieniu satysfakcji i sukcesu naszym klientom– mówi Máté Szoboszlay, Capital Deployment Director na Węgry.

(Prologis)

Poleć ten artykuł:

Polecamy