Propozycja 7R dla nowego logistycznego zaplecza w Krakowie

Propozycja 7R dla nowego logistycznego zaplecza w Krakowie

Deweloper 7R oddał do użytku najnowszy magazyn położony przy lotnisku Kraków – Balice. 7R City Flex Kraków Airport I jest już w 70% wynajęty; strategiczna lokalizacja i zielone rozwiązania przyciągają klientów z branży e-commerce, automotive i dystrybucji.

7R City Flex Kraków Airport I obejmuje dwa budynki o łącznej powierzchni 28 tys. mkw. Obiekt wyróżnia się nie tylko nowoczesnym designem i zastosowanymi technologiami, ale także doskonałą lokalizacją. Położony zaledwie 500 metrów od lotniska Kraków-Balice, 700 metrów od autostrady A4, 1 kilometr od drogi ekspresowej S52 oraz 9 kilometrów od centrum Krakowa, zapewnia doskonałe połączenie logistyczne dla przedsiębiorstw.

– W kontekście dynamicznego rozwoju logistycznego Krakowa, obserwujemy, że lokalizacja przy lotnisku w Balicach staje się atrakcyjną propozycją dla firm poszukujących nowoczesnej przestrzeni o unikalnych atutach – mówi Joanna Ociepka – Wojciechowska, Regional Leasing Director w 7R. – Szybki dostęp do transportu powietrznego i autostrady sprawia, że przedsiębiorcy z branży e-commerce , automotive i dystrybucji widzą w tym obszarze doskonałe warunki dla rozwoju swojej działalności. Nowy magazyn 7R jest uzupełnieniem oferty krakowskiego rynku powierzchni przemysłowo-logistycznej. Naszym celem jest elastyczne dostosowywanie się do różnych potrzeb klientów. Zróżnicowana oferta, dostosowana do indywidualnych wymagań stanowi atut dla naszych klientów.

Jednym z pierwszych najemców jest hurtownia weterynaryjno-zoologiczna Eskulap. – Strategiczna lokalizacja, zastosowanie nowoczesnych technologii, a także zrównoważone rozwiązania sprawiły, że to miejsce idealnie odpowiada naszym potrzebom. Współpraca z 7R to dla nas krok w kierunku efektywności logistycznej i realizacji zobowiązania do zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że ta nowa przestrzeń pozwoli nam jeszcze skuteczniej obsługiwać naszych klientów – komentuje Katarzyna Dela, członek zarządu firmy Eskulap.

W 7R City Flex Kraków Airport I zastosowano szereg zielonych rozwiązań. Zainstalowane panele fotowoltaiczne o mocy 50 kWp na dachu, pozwalają na efektywne wykorzystanie energii słonecznej. Centralne ogrzewanie w biurach oparte jest na innowacyjnym systemie VRV, gwarantując efektywność energetyczną i komfort termiczny. Oświetlenie LED z systemem DALI umożliwia dynamiczne dostosowywanie jasności do potrzeb użytkownika, co wpływa na efektywne zarządzanie zużyciem energii. Zastosowano zwiększoną izolacyjność ścian zewnętrznych hali, co przyczynia się do ograniczenia strat cieplnych.

Na terenie inwestycji znalazły się także stanowiska ładowania samochodów elektrycznych, stacja serwisowania rowerów i strefa well-beingowa dla pracowników. 7R zadbało również o bioróżnorodność. W ramach działań na rzecz redukcji emisji CO2 oraz retencji wody, przeprowadzono nasadzenia 315 drzew, 316 krzewów miododajnych, 876 bylin, 117 traw rodzimych. Stworzono również obszary z łąkami kwietnymi o łącznej powierzchni 16 tys. mkw, trawnikami krajobrazowymi o powierzchni 6 tys. Mkw, oraz nawierzchnią mineralną o powierzchni 112 mkw.

Generalnym wykonawcą projektu jest Grupa Antczak. Magazyn jest w trakcie procesu certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

Poleć ten artykuł:

Polecamy