Rohlig SUUS Logistics wzmacnia swoją pozycję na rynku czeskim

Rohlig SUUS Logistics wzmacnia swoją pozycję na rynku czeskim

Rohlig SUUS Logistics, wiodący operator logistyczny w Europie Środkowo-Wschodniej, umacnia swoją pozycję w Czechach dzięki nowej inwestycji. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na kompleksowe usługi logistyczne na rynku lokalnym, a także w innych krajach CEE, firma powiększa swoją powierzchnię magazynową w Brnie do 12 500 metrów kwadratowych, co oznacza wzrost o około 50%. W regionie SUUS stawia także na rozwój spedycji drogowej, morskiej i lotniczej.

Nowa inwestycja, zlokalizowana w GLP Park Brno Holubice, to nowoczesny magazyn logistyczny z terminalem typu cross-dock o powierzchni 4 200 mkw. To już drugi obiekt Rohlig SUUS Logistics w tej lokalizacji. Poprzedni, będący jednocześnie pierwszym zagranicznym magazynem polskiego operatora, został otwarty w IV kwartale 2022 roku. Nowa inwestycja jest także kolejnym istotnym elementem rozwoju SUUSa na rynku czeskim. W czerwcu firma w pełni przejęła spółkę Joppa Logistics, która specjalizuje się w usługach magazynowych i drobnicowym transporcie drogowym. Dzięki tej akwizycji Rohlig SUUS Logistics podwoił swój udział w rynku czeskim. Obecnie operator logistyczny zatrudnia w tym kraju ponad 150 pracowników.

– Chcemy być kluczowym graczem w Europie Środkowo-Wschodniej. Rozwój usług na rynku czeskim to naturalny krok w naszej strategii. Czechy są dla nas szczególnie istotne – pierwszy zagraniczny oddział w Europie Środkowo-Wschodniej, pierwszy zagraniczny magazyn oraz pierwsze zagraniczne przejęcie. Koncentrujemy się tutaj także na rozwoju transportu drogowego, poprzez współpracę z innymi oddziałami SUUSa w regionie CEE, a także usług spedycyjnych w wymiarze globalnym we współpracy z siecią Röhlig – mówi Artur Malarski, członek zarządu Rohlig SUUS Logistics odpowiedzialny za rozwój firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

– Pozycja Czech, jako istotnego ośrodka logistycznego stale rośnie. Czechy są również drugim kluczowym partnerem Polski pod względem eksportu i osiąganych obrotów towarowych. Oddział w Brnie zwiększa nasze możliwości operacyjne i pozwala rozszerzyć zakres usług, co wpłynie w przyszłości na istotny rozwój naszej sieci transportu drobnicowego międzynarodowego i krajowego oraz logistyki kontraktowej w tym regionie – powiedział Jiri Chladek, Dyrektor Zarządzający Rohlig SUUS Logistics na Czechy i Słowację.

Rohlig SUUS Logistics świadczy szeroki zakres usług logistycznych na rynku czeskim, w tym spedycję  drogową, lotniczą, morską czy kolejową oraz 4PL. Nowa inwestycja w Brnie rozszerza portfolio firmy o kompleksowe usługi logistyki kontraktowej, takie jak fulfillment (dedykowane klientom z branży e-commerce) czy usługi o wartości dodanej (m.in. co-packing i etykietowanie), przeładunek przesyłek drobnicowych oraz dystrybucję do Czech i krajów sąsiednich, a także magazyn czasowego składowania. Obiekt znajduje się w pobliżu autostrady D1, co umożliwia połączenia z Polską, Słowacją, Węgrami i Austrią.

Każdy z nowych obiektów magazynowych Rohlig SUUS Logistics spełnia najwyższe normy ochrony środowiska i posiada certyfikat BREEAM. Magazyny w Brnie są zarządzane za pomocą zaawansowanego systemu WMS firmy Blue Yonder i posiadają rating A+. Na dachach obiektów zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne. Znajduje się tam specjalny system zbierania wody deszczowej, który pozwala na jej ponowne wykorzystanie. Na miejscu udostępniono także ładowarki do samochodów elektrycznych. Ponadto, firma wprowadziła wózki widłowe z akumulatorami litowo-jonowymi zamiast kwasowych, co istotnie zwiększa bezpieczeństwo pracowników i wpływa pozytywnie na środowisko.

Poleć ten artykuł:

Polecamy