Rozpoczęło się odliczanie do Targów PCI Days

Rozpoczęło się odliczanie do Targów PCI Days

Są takie wydarzenia, na które czeka się cały rok i których nie trzeba przedstawiać. To właśnie Targi PCI Days stały się stałym punktem w kalendarzu wielu przedsiębiorców i naukowców  związanych z branżą kosmetyczną oraz farmaceutyczną. Czego możemy spodziewać się w tym roku? Wiadomo już, że organizatorzy- wydawnictwo FARMACOM- zadbali, aby były to naprawdę intensywne dni, podczas których nie przewidziano miejsca na nudę.

Jak co roku pojawią się stoiska wystawiennicze, na których wystawcy zaprezentują sporo nowości, wykłady oraz praktyczne warsztaty. Ponadto bloki tematyczne w Strefach Inspiracji ułatwią wybór zagadnień z całej gamy dostępnych wykładów.

Farmaceutyczna Strefa Inspiracji, czyli prawdziwa uczta dla koneserów

Bogactwo treści odnaleźć będzie można aż w sześciu blokach tematycznych. Innowacje- to nimi żyje branża farmaceutyczna, dlatego właśnie one staną się motywem przewodnim pierwszego z nich. Dowiemy się między innymi, co nowego w efektywności procesów, przyjrzymy się również sztucznej inteligencji i jej zastosowaniu w laboratorium kontroli jakości. Nie zabraknie też innowacji produktowych.

Skoro już o produktach mowa, nie można nie wspomnieć właśnie o produkcji, a dokładnie o jej kontroli, która stanie się tematem drugiego bloku tematycznego. W tym miejscu pojawi się wiele propozycji oraz systemów monitorujących jak też rozwiązań usprawniających cały proces wytwarzania.

Doskonale wiadomo, jak wielką popularnością cieszy się outsorcing i produkcja kontraktowa, o których mowa w trzecim bloku tematycznym. W tym miejscu przyjrzymy się drodze, jaką należy pokonać, aby pomysł przerodził się w prawdziwy biznes oraz wyzwaniom, jakie czekają przedsiębiorców w dobie panującego kryzysu gospodarczego.

Drugi dzień rozpocznie się pod znakiem optymalizacji i efektywności, czyli zagadnień poruszanych w czwartym bloku tematycznym. W tym miejscu uczestnicy poznają konkretne narzędzia jak również zastanowią się wspólnie z prelegentami nad aspektem finansowym przeprowadzania omawianych procesów.

Dokąd zmierza przemysł farmaceutyczny? O trendach i kierunkach rozwoju opowiedzą prelegenci piątego bloku tematycznego. Nowoczesny design, a może leki i suplementy przyszłości? Najlepiej wszystko razem i w dodatku w połączeniu z odpowiednim zarządzaniem.

W ostatnim bloku zostaną poruszone zagadnienia związane ze zmianami i nowelizacjami w prawie farmaceutycznym. Jak zwykle temat budzi wiele kontrowersji i obaw, dlatego specjaliści postarają się wyjaśnić i odpowiedzieć na potrzeby słuchaczy, ponieważ nic tak nie dodaje pewności siebie jak wiedza.

Kosmetyczna Strefa Inspiracji- bogactwo treści w sześciu blokach tematycznych

Legislacje i regulacje prawne dotyczące zielonej przyszłości pochłonęły branżę kosmetyczną w Polsce. Uzasadniony zatem jest wybór motywu przewodniego pierwszego z bloków tematycznych. W nim między innymi o najważniejszych kwestiach prawnych na drodze produkcji kosmetycznej od legislacji składnikowej przez wskazówki do eko projektowania opakowań, a także ochronę znaków towarowych przy wprowadzaniu produktów na rynek.

Innowacyjność to również domena branży kosmetycznej, dlatego to właśnie jej poświęcony będzie drugi blok. Uczestnicy usłyszą w nim między innymi o międzynarodowej certyfikacji składników i produktów, ale także o służbie natury w innowacji.

Jak wykorzystać wiedzę i doświadczenie innych? Kilka gotowych rozwiązań na temat formulacji jak również technik i przyrządów będzie można podpatrzeć u prelegentów w kolejnym bloku.

Czy optymalizacja zwiększa efektywność? Na to pytanie Uczestnicy będą mogli poszukać odpowiedzi w czwartym bloku tematycznym. Eksperci poruszą w nim istotne dla branży zagadnienia związane z monitoringiem warunków, robotyzacją, czy też konkretnymi problemami w pielęgnacji skóry.

Branża kosmetyczna i zrównoważony rozwój to już prawie synonimy. Tak dużo się o tym mówi, że nie mogło zabraknąć osobnego bloku tematycznego również na Targach PCI Days. Specjaliści postarają się podejść do tematu kompleksowo opowiadając zarówno o przeróżnych strategiach zrównoważonego rozwoju poprzez ekoprojektowanie aż po gospodarkę obiegu zamkniętego, a nawet rotację środkami do dezynfekcji.

Jakie są wiodące trendy w branży kosmetycznej? Tego będzie można dowiedzieć się w ostatnim na Targach PCI Days bloku tematycznym w Kosmetycznej Strefie Inspiracji. Pojawią się w tym miejscu między innymi aktualne informacje na temat najnowszych trendów surowcowych, jak również opakowaniowych.

Zdobywanie doświadczenia na Targach PCI Days, czyli warsztaty

Organizatorzy Targów PCI Days zadbali o kameralny charakter części praktycznej. Należy zatem pamiętać, że na warsztaty branżowe, które odbędą się w trakcie wydarzenia obowiązuje rejestracja, a ilość miejsc jest ograniczona. Pierwszego dnia będzie można zdobyć praktyczną wiedzę na temat monitoringu w odnesieniu do klasyfikacji pomieszczeń czystych oraz poszukać nowych rozwiązań dla działu zakupów. Drugi dzień stoi pod znakiem zrównoważonych opakowań oraz transferu technologii w przemyśle farmaceutycznym.

Na Targach PCI Days nie przewidziano czasu na nudę

W tym roku trzeba dobrze zaplanować sobie czas na Targach PCI Days, ponieważ obok bogatej oferty wystąpień i warsztatów, lista wystawców jest bardzo długa. Ułatwieniem ze strony organizatorów jest podział na strefy tematyczne. Trudno w tym miejscu wymienić wszystkich. Warto jednak zaznaczyć, że wśród ponad 200 przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego Odwiedzający znajdą cały przekrój oferty produktowej oraz usług. Wyposażenie laboratoriów, produkcja, maszyny, sprzęt laboratoryjny, surowce, opakowania, produkcja kontraktowa, usługi, logistyka, IT, bezpieczeństwo i wyposażenie pomieszczeń clean room to kategorie, pod którymi kryje się ogromna różnorodność oferty wystawców Targów PCI Days. Pełna lista dostępna jest na stronie https://pcidays.pl/targi/lista-wystawcow-2023/.

Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów- wydawnictwa FARMACOM. Do zobaczenia już w niebawem!

Poleć ten artykuł:

Polecamy