Rusza budowa Panattoni Park Lublin IV

Rusza budowa Panattoni Park Lublin IV

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, napędza rozwój kolejnych rynków wschodzących. Po dostarczeniu blisko 200 000 m kw. w województwie lubelskim, deweloper zakupił ponad 10 ha w ramach Strefy Aktywności Gospodarczej w Świdniku i ruszył z budową Panattoni Park Lublin IV. Inwestycja zajmie 53 900 w ramach dwóch budynków i zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku. Kompleks ma już 3 najemców, w tym zaawansowane technologicznie firmy produkcyjne.

Panattoni zakupiło ponad 10 hektarów w ramach Strefy Aktywności Gospodarczej w Świdniku i rusza z budową parku przemysłowego, który sprawdzi się w obsłudze pełnej gamy procesów – magazynowych, logistycznych, produkcyjnych czy e-commerce. Panattoni Park Lublin IV zajmie 53 900 m kw. w ramach 2 budynków i zostanie ukończony jeszcze w tym roku. Potencjał parku już został potwierdzony. Do momentu startu budowy powierzchnię wynajęły 3 firmy, w tym zaawansowane technologicznie przedsiębiorstwo produkcyjne, a Panattoni przygotuje wynajętą przestrzeń do skomplikowanych procesów wytwórczych firmy. Deweloper zaimplementuje również szereg zrównoważonych rozwiązań, m.in. przystosowując dach obiektu pod montaż paneli fotowoltaicznych.

– Województwo lubelskie rozwija się dynamicznie, stając się motorem napędowym całej Polski Wschodniej. Probiznesowa postawa władz lokalnych, rozwój takich lokalizacji jak Świdnicka Strefa Aktywności Gospodarczej, dostęp do wykwalifikowanej kadry – blisko 64 000 absolwentów uczelni wyższych rocznie – i wreszcie rosnący wolumen nowoczesnej powierzchni przemysłowej, przyciągają biznes o zróżnicowanym profilu. Nie bez znaczenia jest również pozostająca w realizacji międzynarodowa trasa Via Carpatia, która przecinając region, połączy docelowo litewską Kłajpedę z greckimi Salonikami, tworząc kluczowy szlak transportowy dla wschodniej części Unii Europejskiej. W świetle tego potencjału dodatkowe 54 000 m kw. powierzchni przemysłowej, które dostarczymy w ramach Panattoni Park Lublin IV, to doskonała wiadomość dla regionu – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni.

Panattoni Park Lublin IV powstanie na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej w Świdniku, znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Lublin, zapewniając dobre połączenie zarówno ze stolicą regionu, jak i centrum Świdnika. Kompleks dwóch budynków znajdzie się tuż przy węźle Lublin-Zadębie, będącym punktem styku dróg S12 – docelowo łączącym Polskę Centralną ze wschodnią granicą – i S17, biegnącą z Warszawy do Lublina, a w przyszłości do południowo-wschodniej granicy. Inwestycja zapewni także doskonały dostęp do drogi S19, będącej częścią Via Carpatia.

Pod koniec 2022 roku Panattoni ukończyło gigantyczny projekt w województwie lubelskim. Panattoni Park Lublin II w Niemcach zajął ok. 84 000 m kw., stając się kompleksową platformą biznesową przyspieszającą rozwój regionu, sprawdzającą się zarówno w procesach magazynowych i logistycznych, jak i produkcyjnych. W ramach inwestycji m.in. od 2019 r. swoje procesy produkcyjne oraz dział R&D prowadziła firma Varroc Lighting Systems – producent innowacyjnych systemów oświetlenia zewnętrznego oraz elektroniki sterującej – wykupiona w 2022 roku przez Plastic Omnium. Na początku br. operacje w parku rozpoczęła natomiast Stella Pack, jeden z największych w Europie dystrybutorów nie chemicznych środków czystości i produktów higienicznych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy