Spotkanie na BP

W kwietniu oraz maju fani jednośladów już po raz trzeci spotkają się na stacjach BP podczas imprez „Motocyklowa Niedziela na stacjach BP”. Jednym z ważnych elementów jest akcja pod hasłem „Motocykliści Mogą Więcej – I Ty możesz uratować życie”. Patronat medialny sprawuje FlotaAutoBiznes

Wśród środowiska flotowego nie brakuje pasjonatów motocykli i zapewnie niektórzy z nich wybiorą się na spotkanie organizowane przez BP i Castrol. Wydarzenie ma już wierne grono uczestników, w ubiegłym roku przyjechało w sumie około 2000 motocykli.

Jednym z niezwykle ważnych elementów tegorocznej „Motocyklowej Niedzieli na stacjach BP” jest akcja pod hasłem „Motocykliści Mogą Więcej – I Ty możesz uratować życie”, organizowana przy współpracy z Fundacją DKMS Polska. Każdy, kto pojawi się w czasie imprezy na naszej stacji, będzie mógł się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku kostnego, w bazie Fundacji DKMS Polska. Wystarczy 10 minut, aby wypełnić formularz rejestracyjny i oddać krew – dzięki analizie zostanie określony kod genetyczny potencjalnego dawcy, na podstawie którego szpik jest dobierany dla chorego na białaczkę pacjenta. Jest tylko jeden warunek – trzeba być zdrowym”.

Innym aspektem jest dyskusja na temat bezpieczeństwa motocyklistów na polskich drogach. Poprzez imprezy organizatorzy pragną zwrócić uwagę na obecność dwóch kółek na ulicach i konieczność wzmożonej ostrożności zarówno u motocyklistów jak i kierowców.

Program zawiera między innymi doskonalenie techniki jazdy, prezentacje motocykli, akcesoriów i mody motocyklowej, jazdy testowe, pokazy ekstremalnej jazdy, relacje z wypraw motocyklowych, itp. Wykwalifikowani ratownicy motocyklowi z Fundacji R2 zaprezentują jedyny w Polsce, fabryczny motocykl-karetkę oraz pokażą, jak udzielić pierwszej pomocy i jak postępować na miejscu wypadku. Odpowiedzą także na wszelkie, nurtujące pytania dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy. Przedstawiciele policji opowiedzą, jak bezpiecznie jeździć motocyklem i udzielą porad prawnych dotyczących przepisów ruchu drogowego.

Patronami medialnymi imprezy są FlotaAutoBiznes, czasopismo Motocykl, radio RMF MAXXX oraz portal Ścigacz.pl.

Spotkanie miłośników motocykli odbędą się na wybranych stacjach BP w godzinach 11-18:

 

25.04 Poznań, ul. Szwajcarska 1

09.05 Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 122

16.05 Katowice, ul. Górnośląska 40

23.05 Wieliczka, ul. Krakowska 14 B (przy wyjeździe z Krakowa)

30.05 Gdynia, ul. Hutnicza 15A

Poleć ten artykuł:

Polecamy