Stork rozszerza działalność w Panattoni Park Toruń

Stork rozszerza działalność w Panattoni Park Toruń

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, nie zwalnia na rynku kujawsko-pomorskim. Deweloper w pełni skomercjalizował kolejną inwestycję w regionie – Panattoni Park Toruń. Ponad 11 000 m kw. wynajmuje firma Stork, która prowadzi operacje logistyczne dla klientów z branży spożywczej, a z obiektu obsługuje rynki Europy Zachodniej.

Kujawsko-pomorski rynek nieruchomości przemysłowych w ostatnich latach stał się jednym z najszybciej rozwijających się rynków w Polsce, z obecnymi zasobami przekraczającymi 800 000 m kw. Motorem napędowym są inwestycje Panattoni, które dostarczyło w województwie już ok. 450 000 m kw., budując w Bydgoszczy, Grudziądzu czy Toruniu, gdzie deweloper właśnie skomercjalizował w całości kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni 35 600 m kw. Na Panattoni Park Toruń stawiają przedstawiciele branży kurierskiej, spożywczej czy globalni operatorzy logistyczni i to właśnie dwa ostatnie segmenty łączy firma Stork, która powiększyła powierzchnię wynajmowaną w ramach kompleksu do 11 150 m kw., będąc największym najemcą w inwestycji. Operator logistyczny na terenie parku prowadzi operacje dla trzech klientów z branży spożywczej, której obsługa jest jedną ze specjalności firmy.

– Kolejny w pełni skomercjalizowany park na Kujawach potwierdza ogromny potencjał tego rynku. Fakt, że proces komercjalizacji dopełniła właśnie ekspansja, doskonale obrazuje również rozwój firmy Stork w regionie. Ponadto po raz kolejny udowadniamy, że wysoki standard naszych obiektów, również w zakresie zrównoważonego budownictwa, doskonale wpisuje się w potrzeby i politykę naszych klientów – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni.

– Doskonała lokalizacja Panattoni Park Toruń przy węźle autostradowym Lubicz, pozwoliła wzmocnić naszą działalność w regionie i sprawnie wspierać naszych klientów w obsłudze rynków Europy Zachodniej. Rozwój i rosnące wolumeny w naturalny sposób wymusiły dysponowanie większą powierzchnią, dlatego ekspansja była oczywistym krokiem, szczególnie w sprawdzonej lokalizacji – mówi Bartosz Michalski Prezes Zarządu firmy Stork i dodaje: – Proces znacznie ułatwiło partnerskie podejście Panattoni, które elastycznie reagowało na zmiany sytuacji rynkowej, proponując rozwiązania optymalne z perspektywy klienta.

Panattoni Park Toruń położony jest w pobliżu Węzła Lubicz, niedaleko zarówno autostrady A1, biegnącej od północnej do południowej granicy Polski, jak i budowanej drogi ekspresowej S10, która docelowo połączy Szczecin z regionem warszawskim. Położenie na Kujawach pozwala także na dotarcie w niecałe dwie godziny do Portu Gdańskiego, jednego z największych w Europie. Doskonałą lokalizację Panattoni Park Toruń uzupełniają rozwiązania z zakresu ekologii i wellbeingu użytkowników, m.in. tereny zielone, infrastruktura dla rowerzystów czy ładowarki dla samochodów elektrycznych. Kompleks składa się z dwóch budynków o powierzchni: 19 910 m kw. oraz 15 700 m kw.

W kujawsko-pomorskim praca wre. Panattoni nieustannie rozwija swoje kujawsko-pomorskie portfolio. Deweloper m.in. rozpoczął budowę Panattoni Park Bydgoszcz IV, kompleksu, który osiągnie docelowo 110 000 m kw. Łącznie w mieście i okolicach firma oddała do użytku ćwierć miliona m kw., a ok. 230 000 m kw. pozostaje w budowie. W realizacji pozostaje także Panattoni Park Grudziądz o docelowej powierzchni 70 000 m kw.

Poleć ten artykuł:

Polecamy