SuperTruck w Polsce

Działająca już we Włoszech sieć SuperTruck dotarła również do Polski powiększając istniejącą już sieć dystrybucyjną, której zasięg w niedługim czasie pozwoli objąć całą Europę i rozbudować bazę jej obecnych członków.

SuperTruck łączy niezależnych dealerów, specjalizujących się w produktach i usługach dla branży transportu drogowego. Przynależność do sieci pozwala jej członkom prowadzić działalność zarówno w charakterze podmiotów niezależnych, jak i przedstawicieli SuperTruck, oferując pakiety usług i produktów dostępnych wyłącznie dla swoich partnerów. Jednym z takich produktów jest dedykowana dla SuperTruck linia opon.

Firma wspiera swoich członków w rozwoju, zapewniając im dostęp do najnowszych technologii i specjalistycznej wiedzy, jak również do wielu usług Prometeon. Wprowadzenie sieci na szybko rozwijającym się rynku polskim oznacza dla firmy przedłużenie ważnego węzła logistycznego, co jest sygnałem silnej ekspansji w branży samochodów ciężarowych.

– Strategia handlowa Prometeon Tyre Group w Europie zmierza właśnie w tym kierunku. Celem Grupy jest uzyskanie dzięki SuperTruck globalnego zasięgu usług, które zapewnią lepsze wsparcie europejskim firmom transportowym poprzez wzmocnienie niezależnych podmiotów, czerpiących korzyści z obecności w sieci i ze specjalistycznej wiedzy technologicznej Prometeon. Sieć to idealne rozwiązanie, gwarantujące niezależność, koordynację i wsparcie działań jej członków – mówi Marco Solari, CEO Prometeon Tyre Group Europe.

Z kolei Jarosław Krzempek, CEO Prometeon Tyre Group East Europe, podkreśla: – Jestem przekonany, że w kontekście scenariusza gospodarczego, realizowanego obecnie przez nasz sektor, możliwość wspólnego działania zwiększy potencjał, pozwalając lepiej sprostać wyzwaniom rynkowym przy jednoczesnym poszanowaniu dla niezależności każdego z członków.

Poleć ten artykuł:

Polecamy