Szkolenie dla branży motoryzacyjnej Global MMOG/LE w wersji 5. 1 i 2 października 2020 r. we Wrocławiu

Szkolenie dla branży motoryzacyjnej Global MMOG/LE w wersji 5. 1 i 2 października 2020 r. we Wrocławiu

Nowe standardy zarządzania łańcuchem dostaw w branży motoryzacyjnej – dostosuj się lub znikaj z rynku

Dzisiejszy przemysł motoryzacyjny jest w trakcie głębokich i gwałtownych zmian. Po kolejnych sukcesach rewolucyjnych modeli Tesli coraz więcej klientów poszukuje elektrycznych i częściowo autonomicznych pojazdów. W tej kategorii popyt wciąż prześciga podaż. Dodatkowo zmienia się też sposób postrzegania samochodu jako dobra konsumpcyjnego. Coraz mniej opłacalne staje się jego posiadanie, a na popularności zyskuje carsharing. Równocześnie wszyscy producenci i dostawcy automotive muszą dotrzymać kroku czwartej rewolucji przemysłowej.

Na przykładzie procesu wytwórczego baterii litowo-jonowych używanych przy budowie aut elektrycznych można łatwo zauważyć, że dla producentów OEM spełnienie wymagań dynamicznie ewoluującego rynku wiąże się z koniecznością rozszerzenia i globalizacji łańcucha dostaw.

Jednak jak sprawić by wielopoziomowa, wieloelementowa i rozciągająca się po całej planecie struktura działała skutecznie?

Renault, Ford, GM, JLR, PSA, FCA i inni motoryzacyjni giganci coraz mocniej naciskają na to by ich dostawcy spełniali globalne standardy zarządzania łańcuchem dostaw (SCM), które mają być gwarantem wysokiej skuteczności dostaw. Spełnienie tych standardów może okazać się trudne nawet dla dużych i doświadczonych firm z sektora Tier 1, zwłaszcza jeżeli te nie zorientują się odpowiednio wcześnie w bieżącej sytuacji i będą zwlekać z podjęciem koniecznych działań.

Co nowa wersja i rosnąca popularność Global MMOG/LE oznacza dla dostawców branży motoryzacyjnej?

Za cel należy obrać uzyskanie i utrzymanie oceny A według standardu Global MMOG/LE v5 w najbliższych latach, będzie to czynnik decydujący o pozycji rynkowej, a niekiedy wręcz o być lub nie być, zakładów wchodzących w skład sektora Tier 1 i w niedalekiej przyszłości również Tier 2 i Tier3. Chociaż cel jest wspólny to drogę do jego osiągnięcia każde z przedsiębiorstw zaczyna z innego miejsca.

Mając na uwadze rosnące potrzeby firm z branży motoryzacyjnej w zakresie kontroli jakości, firma DSR organizuje szkolenie: „Optymalizacja zarządzania materiałami i logistyką zgodnie z wytycznymi przewodnika MMOG/LE v5.”

Szkolenie MMOG/LE prowadzone przez doświadczonego specjalistę z branży motoryzacyjnej, rekomendowanego przez AIAG/Odette, pozwala nabyć praktyczne umiejętności, przydatne do prowadzenia samooceny na potrzeby współpracy z firmami stosującymi ten standard w łańcuchu dostaw. Nasze szkolenie podzielone jest na pierwszą cześć teoretyczną w wersji jednodniowej i drugą też jednodniową na temat nowego standardu dokonywania samooceny MMOG.np. Uczestnicy mogą wziąć udział w każdej jednodniowej sesji oddzielnie lub wybrać szkolenie dwudniowe w specjalnej cenie.

W trakcie szkolenia zostaną poruszone takie zagadnienia jak:

  • Wprowadzenie: geneza i koncepcja MMOG/LE
  • Zawartość arkusza samooceny MMOG/LE w wersji 5
  • Przejście przez proces samooceny MMOG/LE w wersji 5
  • Praktyczna obsługa nowej aplikacji MMOG.np

Więcej informacji na temat szkolenia :

Grzegorz Pawłowski

734 478 889

szkolenia@dsr.com.pl

Poleć ten artykuł:

Polecamy