Usługa dla załadowców

Obok usług spedycyjnych, InstaFreight wprowadza Transport Management. Po udanych próbach pilotażowych z kilkoma dużymi przedsiębiorstwami w ostatnich 12 miesiącach (w tym z firmą z niemieckiego indeksu giełdowego DAX30), nowa usługa jest już dostępna dla wszystkich załadowców.

Dedykowany zespół berlińskiej firmy administruje i optymalizuje proces transportowy klienta. Efektywne zarządzanie transportem drogowym odbywa się w ramach samodzielnie opracowanej platformy firmy InstaFreight (Transport Management Platform). Można korzystać z tej usługi wraz ze swoimi obecnymi transportowymi partnerami, dla których usługodawca przeprowadzi specjalne szkolenie, jak również z bazy ponad 25.000 ich dotychczasowych przewoźników.

Etapy procesu są zautomatyzowane i ustandaryzowane. Obejmują one m.in. udzielanie zamówień i wystawianie faktur/audytów frachtowych, a także przetwarzanie ważnych operacyjnych i finansowych kluczowych wskaźników efektywności (KPI). Wszystkie informacje dotyczące transportu, takie jak szacowany czas przybycia, są przetwarzane w Wieży Kontroli Transportu, dzięki czemu klient może w ciągu kilku sekund uzyskać wgląd w aktualne transporty.

– Tworzymy nie tylko większą widoczność i pośrednie oszczędności kosztów poprzez procesy cyfrowe, ale pozwalamy zaoszczędzić na bezpośrednich kosztach transportu. Jako neutralna strona omijamy pośrednika, który pobiera dużą marżę. Zamiast tego zarządzamy wieloma małymi i średnimi przewoźnikami w imieniu klienta. Bardzo szybko można zaoszczędzić do 25% bezpośrednich i pośrednich kosztów transportu – stwierdza Philipp Ortwein, współzałożyciel i dyrektor zarządzający, który wraz z Maximilianem Schaeferem tworzy zarząd InstaFreight.

Wraz z kilkoma dużymi firmami, w tym z załadowcą z niemieckiej giełdy DAX30, InstaFreight z powodzeniem wdrożyło nową usługę w zeszłym roku. Teraz jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Wdrożenie odbywa się w kilka dni. Unika się długich i kosztownych faz analizy lub wysokich kosztów wdrożenia.

Poleć ten artykuł:

Polecamy